Wpis z mikrobloga

  • 193
Staje w obronie Dawida z #rolnikszukazony - zachował się jak się zachował, nie oceniam tego, ale nie podoba mi się ten hejt że się rozpłakał jak baba. Walczmy ze stereotypem chłopaki nie płaczą, albo potem nie miejmy pretensji jacy to faceci są nieczuli i nie okazują emocji. Ok może rzeczywiście wyszło teatralnie ale jak tak czuł to co nam do tego tak naprawdę.
  • 22
  • Odpowiedz
via Android
  • 17
@xxxmen jesteśmy tak różnymi ludźmi i mamy różne spektrum okazywanych emocji - dla Ciebie to już atak paniki a dla niego cóż nie wiemy tego, nie wiemy co przeżył w przeszłości, jak był wychowany itp
  • Odpowiedz
via Android
  • 9
@Asterling dla Ciebie to nie jest powód do płaczu a dla niego widocznie jest, ja bym to porównała niezgrabnie do tego że Ty pierdzisz po kapuście a ktoś inny już po jabłku i nie ma na to wpływu na za bardzo i tak naprawdę komu to oceniać
  • Odpowiedz
@felixa: ludzie płaczący z byle powodów mają słaby charakter. Można to szanować, a można się wziąć za siebie i próbować wyjść z twarzą. Nie jestem za tym, żeby ludzie tak łatwo okazywali słabość (bo to, że nie wyszło mu w programie, to nie jest powód do ciągłego wylewania łez, co innego gdyby raz mu się z nadmiaru uczuć zdarzyło), no ale to już jest sprawa Dawida jak się pokazał szerokiej
  • Odpowiedz
@felixa: Paweł też się rozpłakał ale z powodu tego że zrani pozostałe dziewczyny - i nikt go nie wyśmiewa z tego powodu, Dawid się rozpłakał bo nie pochwali się przed rodziną że trzy dziewczyny o niego walczą.
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@KenZoo dokładnie tak! A w dodatku każdy jest inny i ma inną wrażliwość i to dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Niektórzy ludzie po prostu nie mają w zwyczaju płakać (często wynika to z tego że takie zachowanie było karcone w dzieciństwie i wcale to tak super nie działa na psychikę jak tu się niektórym wydaje, że świadczy o mocnym charakterze) a niektórzy sobie na to pozwalają i według mnie to
  • Odpowiedz
via Android
  • 3
@Mr_kolek oj wydaje mi się, że gdyby łzy Pawła były jedynymi w tym odcinku to by to mogło być bardziej zauważone a jednak Dawid intensywnością go przyćmił. Ale znowu - każdy ma inną wrażliwość i według mnie nie powinno się odmawiać facetom prawa do łez w żadnej sytuacji
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@KenZoo smutne jest to, że jak widać w komentarzach faceci sami na siebie nakładają te obciążenia i zakazy, a potem w co drugim wpisie "ratunku p0lka, czemu te różowe paski takie są". Ale i tak trochę się zmienia, a to chyba kwestia pokoleń niestety
  • Odpowiedz
@Nicolai: @felixa: Mam wrażenie, że obecnie większość (szczególnie na wykopie) oficjalnie popiera wspieranie mężczyzn w ich problemach psychicznych, jednak jeśli przyjdzie do wykazania się, to wychodzi, że w tej kwestii nic się nie zmieniło. Mapkę z ilością samobójstw mężczyzn łatwo zaplusować, ale jeśli trzeba faktycznie pokazać wsparcie, to jednak łatwiej przemilczeć lub ponaśmiewać się, że "mięczak".
  • Odpowiedz