Wpis z mikrobloga

Tak sobie czytam mądrości wykopków nt #aborcja (ostatnio tu: https://www.wykop.pl/link/5787589/po-wyroku-tk-padl-rekord-wykonanych-aborcji/ ).

Wniosek nasuwa się jeden - wedle sporego procenta wykopków, kobieta ma prawa człowieka co najwyżej do momentu, w którym zacznie uprawiać s--s. Uprawianie seksu jest wedle nich decyzją o wyrzeczeniu się praw człowieka (do zdrowia, wolności od tortur i poniżającego traktowania, itd).

I oni się dziwią, że ich życie osobiste wygląda jak wygląda...

#bekazprawakow #bekazwykopkow
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Moje zdanie na ten temat, dobrze formułuje Peterson


@Kulek1981: Naprawdę? "You wouldn't recommend abortion to anyone you love"? Serio? (Dalej nie oglądałam, bo jak ktoś wychodzi z tak księżycowych pozycji na początku, nic mądrego raczej nie powie).

@elf_pszeniczny: "Lewicowy pogląd" - kobieta jest człowiekiem i przysługują jej w związku z tym prawa człowieka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Andreth: nikt nie idzie z kimś do łóżka z powodu zachwytu nad jego poglądami na temat aborcji, więc ten przytyk był idiotyczny.

Zupełnie jakby konserwy przeciwne aborcji nie miały żon i dzieci xD
  • Odpowiedz
@Kulek1981: Peterson: "Nie poleciłbyś aborcji nikomu kogo kochasz" - nawet gdyby ciąża skutkowała śmiercią matki? Serio nie poleciłbyś aborcji np. żonie, jeśli od tego zależałoby jej - a co za tym często idzie również i dziecka - życie?
Jeśli odpowiedź brzmi "nie no, w takiej sytuacji to jasne, poleciłbym" to Peterson gada glupoty.
Jeśli odpowiedź brzmi "tak, nie poleciłbym żobie aborcji, niech umiera", to sorry, faktycznie nie ma sensu z
  • Odpowiedz
@Kulek1981: Peterson przyjmuje prostackie, a w mojej opinii wręcz barbarzyńskie, założenie na początku i buduje na nim swoją wypowiedź, która siłą rzeczy również jest błędna (a do tego głupia i szkodliwa). Są sytuacje, gdy powinno się proponować aborcję, jak właśnie sytuacja, gdy brak aborcji będzie skutkować np. śmiercią matki i dziecka.
  • Odpowiedz
@Kulek1981: Nie odpowiadasz na istotę sporu, to znaczy uznanie, że istnieją/nie istnieją sytuacje, gdy powinno się sugerować komuś dokonanie aborcji. Peterson uważa, że nie ma takich sytuacji, ja uważam że są. A ty?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
kobieta jest człowiekiem i przysługują jej w związku z tym prawa człowieka.


@Andreth: A mężczyznom przysługuje aborcja finansowa - mój portfel, moja decyzja.

A nie, czekaj...
  • Odpowiedz
@Andreth: I po co to czytasz? Po co się denerwować zdaniem przeciętnego wykopka? Najważniejsze, żeby Twój partner seksualny myślał inaczej. Chcą żyć w swojej bańce, to niech żyją. Później na anonimowych ściek smutków i żali, ale ich wybór. Polecam filtrowanie tematów tutaj, bo szkoda strzępić ryja i szkoda nerwów na czytanie tych wys*rywów
  • Odpowiedz