Wpis z mikrobloga

#perfumy #rozbiorka #rozbiorka71

Zapraszam na rozbiórkę, a w niej 9 propozycji na jesień, wśród których znajdziecie:
- dwa świetne i popularne irysowce,
- bursztyn w dwóch zupełnie odmiennych odsłonach: randkowym oraz alkoholowo-skórzanym,
- owocowo-kwiatowo-waniliowy przyjemniaczek od Lalique,
- cytrynowo-czekoladowy unisex z Japonii,
- cynamonowa herbatka w klimatach Gucci PH II.

Zasady:
- Deklaracje tylko w komentarzach pod postem, a nie przez PW
- Minimalna deklaracja: do 1,5 zł/ml od 10 ml, od 1,5 zł/ml od 5 ml
- Szkło (decant_pl, brązowe): 3 zł. Posiadam pojemności 5, 10, 15, 20 i 30 ml.
- Wysyłka: paczkomat 13 zł lub odbiór osobisty we Wrocławiu
- Płatność: BLIK, Revolut, przelew.
- Jeśli masz pytania dotyczące jakiegoś zapachu to śmiało pytaj :D

1. Dior Homme Intense 2020 (batch 0J01) – 100 ml - 2,2 zł/ml
Czy trzeba komuś przedstawiać ten zapach? Męski, lekko suchy irys. Elegancki, świetnie sprawdzi się na wieczorowe okazje.

2. Davidoff Amber Blend – 60 ml - 2,5 zł/ml
Choć tytuł może sugerować, że jest to zapach słodki i przyjemny, to otwarcie szybko wyprowadza z błędu. Amber Blend to perfumy bardzo męskie, w których bursztyn podany jest z rumem i balsamem tolu, co nadaje im cięższego, szorstkiego charakteru. Rum, który na początku wybrzmiewa bardzo alkoholowo, w dry-downie zmienia się w intensywne nuty drzewno-przyprawowe. Wydaje mi się, że wyczuwam tu także skórę, której jednak nie ma w spisie nut.

3. Prada l'Homme Intense - 80 ml - 1,7 zł/ml
Zimowa wersja klasycznej Prady l’Homme. Pozbyto się tutaj mydlanej świeżości znanej z oryginału i postawiono na słodki duet tonki i bursztynu. Oczywiście cały czas głównym składnikiem jest irys i to on stanowi centrum kompozycji. Tym razem zaserwowany jest on w słodkości, która mi kojarzy się z gorzką czekoladą.

4. Hanae Mori HM EdT – 70 ml - 1,1 zł/ml
Bardzo oryginalne i niecodzienne perfumy. W otwarciu dominuje cytryna z czarną porzeczką, jednak nie są to perfumy z gatunku świeżaków. Odpowiedniej kremowości i słodkości nadaje im bowiem wanilia i czekolada. Słodkość nie przytłacza dzięki czemu zapachowi daleko do ulepa i pozostaje on w idealnej równowadze pomiędzy kremowością, a świeżością. Jeśli ktoś widząc składniki boi się, że są to zbyt kobiece perfumy, to uspokajam - moim zdaniem są one całkiem dobrze wyważone i kobiece będą tylko wtedy, jeśli pozwolicie sobie tak myśleć.

5. Lalique Les Compositions Parfumées Zamak - 70 ml – 2,3 zł/ml
Ciekawe połączenie nut owocowych i kwiatowych, które dosłodzone są wanilią, a w tle subtelnego twistu nadaje im skóra. Słodki miks owoców i kwiatów może wydawać się przepisem na typowo kobiece perfumy, ale moim zdaniem jest to unisex, który lekko przechyla się w męską stronę. Zamak, to perfumy, które są łatwe w noszeniu i naprawdę przyjemne.

6. Nikos Sculpture Homme God's Night - 90 ml – 0,7 zł/ml
Świeże cynamonowo-herbaciane perfumy, które są podobno bardzo bliskim odwzorowaniem popularnych Gucci Pour Homme II. Świetna propozycja na jesień (na zimę warto się zainteresować Hanae Mori HiM, które są trochę cięższe). Nuty zielone i herbata nadają im świeżości, cynamon dosładza i nadaje korzennego aromatu, a pieprz dodaje lekkiego pazura.

7. Hermès Voyage d'Hermes Parfum - 70 ml - 2,5 zł/ml
Perfumy, w których pierwsze skrzypce gra cytryna i nuty zielone (mi pojawia się skojarzenie z wetywerią). Z czasem pojawiają się także bliżej nieokreślone przyprawy. Zapach ten jest moim zdaniem bardzo elegancki i męski. Polecam, szczególnie jeśli lubicie wytrawne cytrusy.

8. Dolce & Gabbana The One for MenEdP - 35 ml - 1,6 zł/ml
Bardzo popularne perfumy randkowe oparte na nucie bursztynu w połączeniu z kwaśno-cytrusowymi przyprawami jakimi są imbir, kardamon i kolendra. Niesamowicie przyjemne.

9. Jil Sander Sun Men - 100 ml – 0,7 zł/ml
Większość opinii w Internecie mówi, że jest to zapach letni. Dla mnie jednak jest to zapach lata, który uwielbiam używać w długie zimowe wieczory, aby znowu poczuć słoneczne lato. Sun Men świetnie się sprawdzają w tej roli, ponieważ nie są typowym świeżakiem. Piżmo sprawia, że są bardzo przyjemnie otulające. Uwielbiam te perfumy i często ich używam, kiedy akurat nie wiem czego użyć. I zawsze pasują idealnie.

Mam jeszcze na sprzedaż kilka flakonów:
1. Adnan B. Ambre Noir [Fragra, Parfumo] | 20 ml | 20 zł
2. Armaf Odyssey Homme | 95 ml | 60 zł - Mają coś w sobie z Prady l’Homme Intense i Spicebomba. Irys i słodka wanilia.
3. Jenny Glow Myrrh & Bean | 80 ml | 60 zł – podobno klon Jo Malone Myrrh & Tonka
4. Jenny Glow Dark Amber | 80 ml | 50 zł
5. Nautica Voyage [Fragra, Parfumo] | 70 ml | 40 zł
6. Zara Noble Palo Santo [Fragra, Parfumo] | 118 ml | 55 zł - jeden z niewielu oryginalnych zapachów Zary. Drewno Palo Santo doprawione dużą ilością pieprzu z odrobiną kumkwatu. Niecodzienny zapach.
7. Zara Scent #3 [Fragra, Parfumo] | 99 ml | 20 zł – kremowe połączenie lawendy i cytrusów. Czuć tu trochę klimaty barbershop.

Chętnym mogę wysłać na PW listę ze straganem.
Derrin - #perfumy #rozbiorka #rozbiorka71

Zapraszam na rozbiórkę, a w niej 9 propo...

źródło: comment_1604689453ALTx9Tdea6VlGv11cVlGcb.jpg

Pobierz
  • 43