Wpis z mikrobloga

Mirki, przymierzam się do kupna PC w zakresie około 3,5k. Jako, że jestem średnio obeznany w temacie - ktoś godny polecenia kto lepi zestawy? Dodatkowo jakie strony polecacie żeby nie było problemów z zamówieniami? Czytałem dość nieprzychylne opinie o morele, a z tego co widzę cenowo są dość w porządku. Przeznaczenie PC - gry/grafika/programy typu CAD/Inventor
#pcmasterrace #komputery
  • 17
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szirownik: no to jak chcesz grać w coś sensownego to brałbym grafikę jednak gamingowe. Wiadomo że quadro będzie miało lepsza wydajność w cadach, ale cena też jest większa niż za Gaming. Na procek dałbym coś z AMD bo w CAD przy obliczeniach może mieć znaczenie liczba rdzeni.
Zaraz coś zaproponuję
@Szirownik: mozesz brac z morele, ale odpusc sobie tam usluge skladania komputera. Ja popelnilem ten blad gdzie duzo osob mi to odradzalo i dostalem plyte glowna z uszkodzonym slotem ram. Duzo o tym ze daja czesci ze zwrotow itp znajdziesz na necie. Najlepiej to zamowic czesci, ktore przychodza zamkniete i zlozyc samemu/ poprosic znajomego ktory juz skladal / zaniesc do komputerowego i zaplacic te 100 zl.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szirownik:
CPU: AMD Ryzen 5 3600
Mobo: MSI B450-A PRO MAX
GPU: Palit RTX 2060 Dual
RAM: cokolwiek 2x8GB 3200MHz CL16
SSD M.2: Kingston A2000
PSU: Corsair RM650X
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szirownik: Ceny po kolei: 950+400+1450+ok 270+280+550=3900
Wychodzi 400 ponad budżet ale można by zastanowić się nad zmianą m.2 na zwykły SSD
Zasilacz jest drogi ale pracuje w trybie pasywnym przy małym obciążeniu no i nie jest z czarnej listy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Można też pomyśleć o używanej karcie graficznej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szirownik: podobną wydajność zapewni też GTX 1070 którego można już za 1000 złapać więc budżet się zamknie bez uszczerbku na jakości komponentów ;)
Co do wydajności w grach poszukaj sobie benchmarków na youtubach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szirownik: proszę :)
Jeżeli chcesz też robić CAD to ja bym brał AMD ze względu na liczbę rdzeni. Intel był fajny jeszcze rok temu ale AMD już ich goni pod względem wydajnosci w grach. Ten rok i przyszły to będzie dobry dla pc master race :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Szirownik: ten sprzęt już potaniał. Ale na pewno stanieje więcej kiedy zieloni i AMD zaczną tuningować nową generację ulepszonymi modelami gpu. Na ten moment AMD i nvidia muszą zapełnić półki nowymi GPU i CPU żeby te które mamy obecnie musiały potanieć/zostać przecenione.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nawrotex: myślę że tak. 1660 i 1070 które polecilem prezentują podobny poziom wydajności ale jednak 1070 jest trochę lepsze w miejscach gdzie więcej pamięci da przyrost FPS. Nie wiem jak cenowo stoją 1660, jeżeli to jest kwestia 100pln to myślę że warto jednak wziąć 1070 że względu na większą ilosc ram
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nawrotex: chociaż trzeba pamiętać że 1660 jest oparta na nowszej architekturze (turing) a 1070 na Pascalu. No i 1660 w założeniu to karta mid-range dla mniej wymagających odbiorców, rtx 2060 jest jednak sporym skokiem wydajnościowym i na pewno odczujesz to przy grach. Ale na 1660 też zagrasz, tylko nie tak plynnie ;)
@boncur: myśle, że wliczam się właśnie w ten mid-range ( ͡° ͜ʖ ͡°) Praktycznie planuje kupić taki sam zestaw jak podałeś tylko z wyjątkiem procka (zamówiłem już Ryzen 5 2600X), jakiś tańszy zasilacz no i tą grafikę więc myśle, że 1660 super powinna wystarczyć do casulowego pykania w gierki na wysokich/ultra