Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuje porady i może ktoś miał taką sytuację z #policja oraz #internet -> Według relacji policjanta ktoś korzystając z mojego adresu ip zmienił komuś hasło na portalu społecznościowym i wszedł w posiadanie jego danych. Wezwanie w roli świadka przyszło na moją matkę jako na osobę widniejącą na umowie z UPC. Kompletnie nie znam się na takich sprawach. Rodzice nie mają kont na fejsbuku, korzystają tylko z netflixa i czytają wiadomości w internecie. Ja z PC nigdy nie wchodzę na fejsa. I teraz moje pytanie, czy mam jakoś się czuć zagrożony? Mam zmieniać hasła? Robić formata czy coś? Trochę nie rozumiem jak ktoś z mojego ip może coś zrobić. Mamy router WiFi w domu, mamy repeater sygnału oraz jest UPC Wi-free. #komputery
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mlodymedyk: na Twoim miejscu poradziłbym twojej mamie by w sądzie Twoja mama powiedziała że nie zna się, UPC tak dało, ona nic (i ty) nie zmieniała (no może po za hasłem) i wina UPC że daje niezabezpieczony odpowiednio sprzed i jeszcze dostęp przed free wifi
@pdpacek: Na razie będzie tylko spisanie przesłuchania. Wi-free właśnie wyłączyłem, ale dotychczas miałem włączone, bo dość często korzystałem jak byłem u dziewczyny, a w bloku to było sporo sieci dostępnych.