Wpis z mikrobloga

Ten komentarz zdecydowanie ląduje w mojej galerii "Najgłupsze posty które zaplusował wykop" xD
Ale spokojnie, nie jesteście sami, to samo będzie wam próbował wmówić Cejrowski, Korwin i inne szury które wszędzie widzą spiski lewactwa.

Podsumujmy sytuację, skąd w ogóle wzięły się oskarżenia o fałszerstwo i z czego wynikały:
1. Trump od początku ignoruje zagrożenie związane z COVID, namawia swoich wyborców do głosowania przy urnach, z kolei demokraci (czy po to żeby zbić kapitał polityczny na kryzysie covidowym, czy też nie, nie jest to ważne w tej chwili) namawiają do głosowania wysyłkowego swoich wyborców, żeby zmniejszyć zagrożenie epidemiczne.
2. Głosowanie wysyłkowe w USA działa dłużej niż głosowanie w Polsce w ogóle, to nie są wybory Sasina spisane na kolanie, są do tego procedury opracowane dawno temu, a głosowanie to jest możliwe ze względu na to że pracownika poczty traktuje się jak funkcjonariusza federalnego - podlega on nie pod jakąkolwiek władze stanową, a centralną i tak np atak na listonosza w USA pod względem prawa traktuje się jak napad na każdego innego funkcjonariusz federalnego, np policjanta
3. Pierwsze wyniki wyborów są dobre dla DT, po zliczeniu w kluczowych stanach wschodu od 40% do 70% wszystkich głosów wydaje się, że ma on przewagę. Bukmacherzy płacą w tym momencie około 4,25 za wygraną Bidena a prawica dostaje masowej orgii związanej z prowadzeniem swojego kandydata.
4. Spływa kluczowa wiadomość, przez wielu ignorowana - w większości stanów głosy pocztowe liczone są na końcu, po zliczeniu głosów z urn, a więc mamy do czynienia z sytuacją gdzie najpierw zliczane są głosy w opcji której jeden z kandydatów przekonywał, a drugi odradzał. Efekt może być tylko jeden - zwiększone poparcie dla DT w głosowaniu bezpośrednim, a co za tym idzie większe poparcie w głosach zliczonych wcześniej, a odwrotnie dla Bidena. Wszyscy mają bekę z mediów, analiz i sondaży które dawały JB zwycięstwo.
5. Około godziny 5 rano przewag Trumpa w poszczególnych stanach zaczyna maleć i to pomimo nie zliczenia dużej części głosów z dużych miast (a więc miejsc w których demokraci wygrywają) czy to Atlanta ze względu na Awarię, czy to Detroit i Filadelfia ze względu na ilość głosów i moce przerobowe. W tym momencie, wszyscy zaczynają zdawać sobie sprawę że wyniki dla DT mogą nie być takie jak pokazują to wyniki w danym momencie - nie uwzględniane bowiem są te w których JB ma mieć znaczną przewagę, a więc głosowanie korespondencyjne (dlaczego ma mieć tak przewagę? Odsyłam do pkt1) oraz duże miasta. Wszyscy zdają się powoli zdawać sprawę że pomimo nawet 700k głosów przewagi w takiej Pensylwanii, to nadal jest wynik do odrobienia. Wszyscy? Nie.
6. Donald Trump ogłasza że wygrał xD Dokładnie w momencie kiedy wybory zaczęły być ciekawe ze względu na to co napisałem w punkcie 5, Trump ogłasza że wygrał i dalsze liczenie głosów nie ma sensu. Dlaczego? Nie wiem, choć się domyślam.
7. JB powoli goli DT w swing states razem z napływaniem kolejnych głosów - najpierw napływają korespondencyjne z mniejszych hrabstw co pozwala nieznacznie zmniejszyć dystans, potem z większych co pozwala dogonić a nawet przegonić DT. Nie jest to niczym dziwnym, pomimo przewagi w większości swing states jaką DT uzyskał po pierwszych zliczaniach głosów, według szacunków, zależnie od stanu, Biden potrzebował około 62% głosów nie zliczonych, żeby DT dogonić. Niewykonalne? Bynajmniej. Poparcie dla Bidena w dużych miastach wahało się w swing states, ale cały czas oscylowało w okolicach 60-70%.
8. Biden przegania Trumpa w kluczowych stanach. Wszyscy wiedzą jak to się stało i dlaczego, tak samo jak i również wiedzą że reszta spływających głosów tylko faworyzuje Bidena względem Trumpa. Przynajmniej wszyscy którzy chcą wiedzieć. Trump dorzuca oliwy do ognia swoich wyznawców używając twittera, tłumy idą pod miejsca liczenia głosów żądając żeby przestali liczyć, jak to się zdarzyło np w Phoenix.

I tak właśnie kreuje się takie wysrywy o fałszerstwach. Nie mam wątpliwości co do tego że w Michigan i Wisconsin będzie zasądzony recount, ale to bardzo dobrze, niech sprawdzą dokładnie. Tymczasem oskarżenia o fałszerstwa biorą się stąd że ludzie chyba myślą że rozkład głosów w każdej turze liczenia powinien być podobny, gdzie rzeczywistość jest zupełnie inna i tak jak na prowincji poparcie dla DT sięga nawet 70%, to tak w miastach jest to nawet 70% dla JB, a wszystkie krzyki na temat fałszerstw, motywowane są tylko i wyłącznie wynikami wyborów, a nie realnymi przesłankami dotyczącymi bezpieczeństwa czy sprawdzania tożsamości. Wszystko jest oczywiście podsycane prawackim #!$%@? szurów takich jak już wspomniani cejro czy korwin, oraz histerią obecnego prezydenta USA, który przez nabliższe 10 lat będzie opowiadał w programach, na wykładach i pisał książki o tym jak go nie oszukali.

No i tak to się żyje na tym wykopie.
#usa #biden #trump #neuropa #bekazprawakow #shitwykopsays
Pobierz justkilling - Ten komentarz zdecydowanie ląduje w mojej galerii "Najgłupsze posty któ...
źródło: comment_1604559324PySKHxYULueuNaOi2FLvNW.jpg
  • 32
@justkilling: Nie wiem czy to napisałeś i nie zauważyłem, ale z tego co mi wiadomo (mogę się mylić) to republikanie zarządzili, że nie można korespondencji liczyć od razu jak przyjdzie tylko czekać do zamknięcia głosowania.
@justkilling: Tak tak, prawo stanowe - czyli w niektórych republikanie (mój tok myślenia, twoje wyjaśnienie, że prawo stanowe - czyli prawo stanowe przyklepane przez republikanów głównie). Za wcześnie dla mnie, wybacz.
motywowane są tylko i wyłącznie wynikami wyborów, a nie realnymi przesłankami dotyczącymi bezpieczeństwa czy sprawdzania tożsamości.


@justkilling: https://twitter.com/fleccas/status/1324216584219623424

Pewnie fotoszop xD Spuszczanie sie nad systemem glosowania w usa jakoby bylby on taki wspanialy pokazuje jak mala masz wiedze, nie pisze ze to zpizeg przeciw Trumpowi, to istnieje od lat, nie pierwsze wybory w usa z takimi kwiatkami (to czy jezdzenie po kilku lokalach autobusami jak bylo w poprzednich latach), ale przyznasz
Pewnie fotoszop xD Spuszczanie sie nad systemem glosowania w usa jakoby bylby on taki wspanialy pokazuje jak mala masz wiedze


@Dante27: lol, nikt się nie spuszcza, tylko mówię że nie ma co porównywać do sytuacji w Polsce, takie sytuacje miały miejsce i miejsce mieć będą, ale tak samo jak jedne zmiany blokują demsi w tym zakresie, tak drugie blokują repsi, tak jak John Olivier powiedział tu https://www.youtube.com/watch?v=rHFOwlMCdto
czy tu
https://www.youtube.com/watch?v=svEuG_ekNT0

Ale
lol, nikt się nie spuszcza


@justkilling: chodzilo mi o ten fragment

Głosowanie wysyłkowe w USA działa dłużej niż głosowanie w Polsce w ogóle, to nie są wybory Sasina spisane na kolanie, są do tego procedury opracowane dawno temu


Odebralem to jako "amerykanskie to lepsze", wiec dalem ci przyklad jeden z wielu ze tak nie jest, tam co wybory to nowe przekrety i aferki lokalne, niczego sobie nie chcialem podbudowac, ale o