Wpis z mikrobloga

Witajcie!

SUKCES.PL
Mam pewną rozterkę i wąptliwości... Mianowicie chodzi mi o coach'ów od rozwoju osobistego na polskim YT. Jest ich pełno jak grzybów po deszczu. Ale jest taki jeden co do, którego mam pewne wątpliwości. Chodzi mi o kanał na YT sukces.pl https://www.youtube.com/channel/UCR-B4vIp1OqaDwMQEn_rskA Pana Jacka W. Z ciekawości na moje pytania oglądam, nie które jego filmiki i przejrzałem jego "działalność" w internecie ale dużo rzeczy nie daje mi spokoju.
Gość ma ponad 200 tyś. subskrybentów, fanpage na instagramie oaz FB "Motywacja do sukcesu - sukces.pl". Ten Pan odnosi wrażenie typowego człowieka sukcesu, który posiada bogactwo, wiedzę na temat życia oraz jest typowym chadem i wygrywem. Na filmikach eleganckie garnitury, najdroższe fury (chociaż to nie są jego auta bo sam przyznał, że należy do klubu Hołowczyca w Warszawie,gdzie takie auta może wypożyczać itp.) Gość uznaje się za coach rozwoju osobistego, na materiałach na YT i FB mówi co robić i jak polepszyć życie, jak zarabiać pieniądze oraz jakie mieć podejście do pieniędzy. Jedna z rzeczy, która mi nie pasuję to to, że gość mimo swojego statusu nie potrafi się czasem dobrze wysłowić. Oglądam, czasem jego live na YT i jakość wideo czasami jest taka jakby była nagrywana pralką. Gość nie umie się obsługiwać streamem (były przypadki, że na czas trwania live'ów zatrudniał ludzi, którzy zajmowali się obsługą czatu itp co trochę jest dla mnie to dziwne skoro uznaje się za coach rozwoju osobistego robi kariere w social mediach a takich rzeczy nie ogarnia).
Generalnie z ciekawości oglądam jego filmiki i ok mówi o ciekawych rzeczach i o mądrym podejściu do życia itp. Tylko odnoszę wrażenie, że gość czyta książki o tej tematyce autorów z zagranicy a później ją opowiada na swoich filmikach udając, że to on to wymyślił. Chociaż mogę mylić.
Następnym powodem mojego postu, odnoszą się do jego kursów zarabiania w internecie. E-commerce. Powiem tyle. Gość się ceni. Np. za 12 spotkań przez internet wycenił na 8000 zł XDD. Ok, kurs Allegro - 997 zł , kurs Amazon - 1497 zł itp. Aktualnie prowadzi jakiś Kreator milionerów i mówi, że w jego kursie są zawarte materiały o wartości 21 000 zł. https://kreatormilionerow.pl/zapis/, Jego sklep internetowy: https://sukces.pl/sklep/.
Według mnie gość jest cwaniakiem i próbuje wydoić pieniądze od mało ogarniętych ludzi. Ludzi, którzy wierzą w szybki zysk. Ludzi naiwnych. Niby gość twierdzi, że warto inwestować w social media i w sklep internetowy itp twierdzi, że ma wiedzę i sam zarabia na ebiznesie duże kwoty, że może już przejść na emeryturę. Ale nie podał nigdy konkretów, oficjalnych wyników sprzedaży. Nic. To jego blog: https://www.mistrzmotywacji.pl/blog/ jakość strony jest okropna. Ciężko mi się jest przekonać, że taka osoba ma tak słabej jakości strony, na których jak twierdzi trzeba inwestować swój czas i pieniądze by osiągnąć sukces.
Kolejny powód:
Gość co prawda umieścił filmiki z rozmowy, ze swoimi kursantami co niby zarabiają pieniądze po jego kursach ale raz, że są słabej jakości a dwa jakość ci kursanci nie sprawiali wrażenia, że mówią serio. Wygląda jakby im zapłacił, żeby mówili co on chce abyśmy my usłyszeć chcieli.
Gość również, wydał 2 książki jak twierdzi swojego autorstwa. Fajnie, tylko ma też kurs na, którym uczy jak wydać swoje książki, gdzie nie musisz wcale umieć napisać książek. W skrócie: płacisz komuś za napisanie książki a on ci przepisuje prawa autorskie itp i później możesz wydawać książki spod swojego nazwiska. Orientuję, że tak może być bo jest inny coach, który uczy na zarabianiu na Amazon KDP na książkach nie swojego autorstwa. Dodam tylko, że z ciekawości zakupiłem te dwie książki, bo kosztowały po 30 zł więc nie drogo i ok, jest jakaś tam cenna wiedza ale to wszystko jest w innych książkach o podobnej tematyce, już nie wspominając o internecie.
Gość ma też kurs "Kod atrakcyjności" w którym uczy pewności siebie. Jest tam taki rozdział o manipulacji i technikach negocjacji. Uczy wprost jak manipulować drugą osobą by wmawiać jej co ta osoba chce usłyszeć itp. I odnoszę wrażenie, że gość stosuje to na filmikach YT i promując i zachęcając ludzi do kupna swojego kursu, obiecując im szczyty gór itp.
Dlatego mam kilka pytań do was:
1. Co sądzicie o tym kanale i o tym człowieku?
2. Korzystaliście z jego kursów albo czy znacie kogoś kto korzystał? Czy takie kursy faktycznie działają? Czy to tylko zwykłe wyciągniecie pieniędzy z naszych portfeli i żerowanie na mało ogarniętych ludziach?
3. Co myślicie o takich coach rozwoju osobistego?
4. Jeśli jest to cwaniactwo i takie ukryte oszustwo czy warto interweniować w tej sprawie?

P.S.
Przeglądałem internety w celu znalezienie informacji odnośnie jego kanałów i jest kilka filmików na YT, które wytykają mu oszustwo/cwaniactwo itp. Ale jestem ciekaw waszej opinii.( ͡° ͜ʖ ͡°)
#pieniadze #coaching #youtube #januszebiznesu #pytanie #opinia #wykopefekt #biznes
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JohnnyTocci: ciężko stwierdzić ogólnie co o nim sądzić, przez chwilę go oglądałem, ale zrobiło się to nudne, i nie, nie zostałem milionerem, nie założyłem żadnego sklepu i raczej nie pomogły mi jego rady. Ale mogę Ci polecić na yt Brian Tracy Samodyscyplina, zajebisty wywód ()
@Rynia: Dzięki, na pewno sprawdzę ten kanał.
Właśnie, wszędzie czytam opinie, że ludzie niczego z tych kursów nie mają, żadnych konkretów nie ma. Tylko zwykłe #!$%@? i lanie wody byleby zapełnić czas kursu. A później gada i winę zwala na kupujących, że się nie przykładają itp.
Dlatego zależy mi na poważnej dyskusji na ten temat, chce poznać zdanie osób, które miały z nim styczność itp.
@Sl_w_k_1: Właśnie te jego uwagi i postrzeganie świata są najlepsze. Gość wmawia ludziom to co każdy chcę usłyszeć. Wyidealizować i wmówić naiwnym ludziom, że mogą być milionerami tylko trzeba chcieć. Niestety nie dla każdego to. Taki niepełnosprawny czy z chorobą nie stanie się milionerem, no chyba, że spadek jakiś ale to 0,001% szans. Dużo ludzi się na to nabiera i to widać po komentarzach pod jego filmikami.
Tylko dziwi mnie, że gość jednak ma takie duże zasięgi


@JohnnyTocci: Bo jest dobry w tym co robi - zawodowy sprzedawca marzeń. Tak samo jak dr (xD) Mateusz Grzesiak ma całe grono fanów. Proste odpowiedzi na trudne pytania. Z podobnej półki ludzi to jeszcze Kuba Midel całkiem spoko dopóki nie zaczął się na siłę monetyzować.

Z takich rzetelnych to Michał Szafrański jakoszczedzacpieniadze.pl i inwestomat.eu
@nie_programista_20k: Sprawdzę, dzięki!
Niby masz rację ale tak oszukiwać i naciągać ludzi to dla mnie #!$%@?ństwo, niby przekazuje wiedzę jakąś tam a wszystko w twoich rękach i tak zwana "gwarancją do bramy, potem się nie znamy". To też taka analogia, w mojej własnej interpretacji, żeby w Polsce się dorobić dobrego luksusy to jednak znajomości i bycie krętaczem i kombinowanie na maxa to zapewni. Chociaż są ludzie, którzy zarabiają na etacie dużo
@JohnnyTocci: Ciekawe, że tych rozmów z kursantami nie było w formie live, tylko odtwarzał zapisy z dysku, tak jakby te rozmowy miały być wcześniej przygotowane żeby dodać wiarygodności. Sorry, ale jakoś trudno mi uwierzyć że jakiś tam maturzysta 15 letni po paru tygodniach sprzedawania na allegro zarabia ponad 10k. Ale sam Pan Jacek na pewno na kursach zbija fajną kasę, mieszkanie w Złotej 44 temu dowodzi.
@ThirtyDoorKey: właśnie te filmiki z kursantami są słabej jakości to raz. Dwa w każdym jest taki sam schemat "gdzie mnie znalazłeś? Co cię skłoniło ?" itp. Każdy mówi tak samo. Najlepsza jest babka co mówiła , że czytała dużo hejterskich opinii na temat jego kursów i stwierdziła jakby gdyby nic, że kupi jego kurs mimo tego hejtu. W mojej opinii to takie czytanie między wersami i Pan Jacek próbuje wmówić żeby
@JohnnyTocci: Ktos juz pisal ze Jacek wywodzi sie z tego calego PUA, kiedys mial ksywe Brunet. Widze ze starzy wyjadacze PUA przeniesli sie na biznes rozwoj itp. Tak samo jak ten gosc Krzysztof Krol wyzwanie 90 dni. Oni widza ze w tym jest kasa. Udaja bogatych biznesmenow i na tym wizerunku zarabiaja.
Jacek z sukcespl kiedys zajmowal sie glupotami typu ksiazki oswiecony kochanek itp. Mial opinie bardzo efektywnego podrywacza. Na kursach