Wpis z mikrobloga

Planuje zakup nowych opon, a z racji że mam do wymiany i zimowe i potem letnie pomyślałem, że dobrym pomysłem będzie zakup opon całorocznych. Jeżdżę głównie po mieście, rocznie robię Ok 10k-15k przebiegu. Polecicie jakieś porządne oponki? Na Allegro zauważyłem ze najpopularniejsze są Nokiany Weatherproof i to właśnie nad nimi się zastanawiam.
#opony #motoryzacja #samochody
  • 12
@lehv: z oponami jest tak, że co marka to trafią się osobnicy którzy powiedzą, że po roku pękają i wyglądają jak 10-letnie, sa i tacy, którzy mówią że to najlepsze opony w ich życiu.
Sam szukam i jeszcze nie natrafiłem na oponę która nie ma hejterów XD
@lehv: Z całorocznych miałem Bridgestone WeatherControl i polecam - super na deszczu, na suchym i śniegu też spoko, niestety beznadziejne na lodzie i słabe na kostce. Czasem jeżdżę też autem z Nokianami Weatherproof (made in Russia)- spoko na deszczu i suchym, w warunkach zimowych nie korzystałem
@Remdium: Nie mam pojęcia szczerze mówiąc, musze sprawdzić. Chociaż czytałem już tutaj że pękają wszystkie.

Trudno mi się do tego odnieść w poprzednim aucie miałem WR D4, i były świetne. Obecnie weatherproof i zero problemów.
W pracy w jednym z większych serwisów w Oslo, 3/4 opon zimowych to nokian tak więc osobiście nie łykam hejtu na te opony.
@Remdium: A gdzie kupić Nokiany z Finlandii? Dostałem taka odpowiedz ze sklepu INTYRE z Allegro.

„Kraj produkcji opon to Rosja, 90% opon Nokian na rynek środkowo europejski jest produkowane w tej fabryce. Fabryka fińska produkuje opony na rynek skandynawski(bieżniki z miękką mieszanką z serii Hakka, opony cięzarowe, przemysłowe oraz rolnicze).

Natomiast bardzo proszę zwrócić uwagę, że fabryka w Rosji jest dużo nowsza, niż ta w Finlandii. Dodatkowo na ten moment większość
@lehv nie chce nic reklamować ale jedna z aukcji na allegro ma wyraźne zaznaczone że made in Finland. Osobiście kupiłem przez oponeo i również produkcja fińska.