Wpis z mikrobloga

@cezeterson: No pewnie, że kupiłem ;) Obecnie mam półmetaliki Jagwire'a i Krossa, kupione na szybko w rowerowym, bo myślałem że te pierwsze zachlapałem olejem. Niedawno właśnie założyłem na przód tego Jaga i w końcu oba hamulce świetnie hamują, chociaż na przodzie słychać, że tarcza ociera o klocki, ale jakoś to nie przeszkadza póki co.
Jak klamka wchodziła do końca to przy okazji się co nieco rozregulowało, przy nowych klockach pokręcić baryłką
  • Odpowiedz
@guru8 no właśnie pierwszy raz tam zaglądam xD jedynie kilka razy koło zdejmowałem: np. przy montażu błotników. I się zastanawiam czy nie zamontowalem go ostatecznie jakoś blizej jednego z klocków przez co starł się szybciej niż drugi? Na suchym hamowały normalnie, na mokrym to ja #!$%@?ę: same piski i stukanie (w przednim hamulcu, z tyłu tylko piski) ¯_(ツ)_/¯

Te tłoczki to jakoś tak z rozpędu rozepchalem na maksa, mam nadzieję że niczego
  • Odpowiedz
@cezeterson: A nie grzebałeś w ogóle przy nich wcześniej? Regulacja i takie tam i Ci hamowały dobrze?
Tam wiele do zepsucia nie ma, tylko jak rozpychasz tłoczki to rób to przy starych klockach jeszcze.
No koło teoretycznie może być nierówne, za każdym razem przecież też się inaczej ułoży. U mnie też nierówno schodzą, ale u Ciebie to już w ogóle xD
A z klockami nie powinno być problemu bo to są
  • Odpowiedz
@guru8 wcześniej nie grzebałem. Nie były to hamulce typu żyleta - naciskasz lewą klamkę i lecisz przez kierownicę, ale do mojego kwadratobrania po lokalnych #!$%@? wystarczały zupełnie. Nawet nie pomyślałem, że po 3 miesiącach użytkowania roweru cokolwiek mogłoby się zużyć ¯_(ツ)

tylko jak rozpychasz tłoczki to rób to przy starych klockach jeszcze.


A jak rozepchalem je po wyjęciu starych, a po jakimś czasie w okolicach tłoczka pojawiła się odrobina oleju? (
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@cezeterson To nie wiem jak Ci to hamowało, bo u mnie to szybko się rozregulowało i jadąc szosa to bym się gdzieś wyłożył xD
Przy naciskaniu klamki pojawia się jakaś ciecz przy tłoczkach i bąbelki się robią? Jak Ci takie coś wyszło, to wyciągnij klocki, wyczyść hamulce i w miarę możliwości wysusz okolice tłoczków, najlepiej sprężonym powietrzem. Miałem tak samo ostatnio, tylko że u mnie to była woda.
  • Odpowiedz
@guru8 na pierwszy rzut oka ciecz wyglądała na olej, ale po przedmuchaniu sprężarką wszystko suche, wiec chyba woda to była jednak

kupiłem w sumie #!$%@? wie co, innych nie było xD już zamontowałem, ale przy okazji myślę o regulacji. Żeby poprawić naciąg linek wystarczy kręcić śrubami baryłkowymi czy trzeba się bawić w odkręcanie linki?
cezeterson - @guru8 na pierwszy rzut oka ciecz wyglądała na olej, ale po przedmuchani...

źródło: comment_16087369808oNP5Bq8Hjxt7ojKUu7n9Z.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@cezeterson: > na pierwszy rzut oka ciecz wyglądała na olej, ale po przedmuchaniu sprężarką wszystko suche, wiec chyba woda to była jednak
No u mnie też to wyglądało, jakby olej się przez tłoczki wydostawał

kupiłem w sumie #!$%@? wie co, innych nie było xD już zamontowałem, ale przy okazji myślę o regulacji. Żeby poprawić naciąg linek wystarczy kręcić śrubami baryłkowymi czy trzeba się bawić w odkręcanie linki

To zależy jak Ci
  • Odpowiedz
@cezeterson: Nie ma sprawy, jesteśmy tu przecież żeby sobie pomagać ʕʔ
Na Mazury póki co nie planuję się wybierać, ale będę pamiętać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak swoją drogą do małopolski masz bliżej ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz