Wpis z mikrobloga

Już czas, wybrać najgorszego kierowcę F1 ostatnich trzydziestu lat. Obaj zawodnicy przekonywująco wygrali swoje pary półfinałowe i tytuł największego ogura roztrzygną między sobą.

W prawym narożniku Yuji Ide. Kierowca, który zasłynął ze swoich przykrych osiągów na torze, przez niektórych nazywany najgorszym kierowcą ever. Wydawało się, że wicemistrz Super Formuły powinien radzić sobie jako tako, ale to była masakra. Trzy sekundy wolniej od teammate'a – Takumy Sato. Liczne spiny podczas wyścigów i zamach na życie swojego rywala - Christjana Albersa były tylko zgniłą wisienką na tym zjełczałym torcie i poskutkowały wycofaniem superlicencji

W lewym narożniku Hindus Narain Karthikeyan . Kolejny kierowca, który miejsce w Formule 1 dostał tylko dzięki $. Jego tempo było beznadziejne, niezależnie kto był jego teammate'm. Dodatkowo w 2011 i 2012 dostał angaż w jednym z najgorszych zespołów w dziejach - HRT, w którym osiągnął ostatnie 2 DNQ oraz ukończył wyścig na najniższej pozycji w historii tej dyscypliny (24 miejsce na 24 sklasyfikowanych podczas GP Europy w 2011)

#ogurtrzydziestolecia
Głosujemy na większego ogura

Pełna lista zawodników: https://docs.google.com/spreadsheets/d/11UkqZQ1-KcsYX3j9X5KpgYXcouihIh8xURQlR1HNOWw/edit#gid=0

#ogurtrzydziestolecia (tag do obserwowania/czarnolistowania)
#f1 #ankieta
jedlin12 - Już czas, wybrać najgorszego kierowcę F1 ostatnich trzydziestu lat. Obaj z...

źródło: comment_1604418831EIkX3FPVoXwzQ0S1C7kugt.jpg

Pobierz

Kto jest największym ogurem ostatnich trzydziestu lat

  • Yuji Ide 72.6% (85)
  • Narain Karthikeyan 27.4% (32)

Oddanych głosów: 117

  • 10
  • Odpowiedz
@uhu8: Niby był na liście trzech grand prix, ale stwierdziłem, że umieszczenie go byłoby nieco niesmaczne, choć w F1 dobrym drajwerem nie był.
  • Odpowiedz
@jedlin12: Tu nawet nie ma porównania. Kathikeyan spędził 2.5 sezonu w Formule 1, co prawda na końcu stawki, ale nie sprawiając większych kłopotów. Skręcał, pit-stopował, kwalifikował się. A Yuji Ide nie znał nawet angielskiego i ilości biegów w samochodzie F1 (onboard z GP Bahrajnu), więc dostał dożywotniego bana od FIA, gdyż stwarzał zbyt duże niebezpieczeństwo.
  • Odpowiedz
@jaxonxst: Nie spodziewałem się ciebie tutaj. Tak naprawdę to niestety format głosowań sprawił, że ludzie wybrali według własnego uznania kierowcę siebie znanego, bo np. ja wrzuciłbym któregoś z ogórów z 90s jak na przykład Taki Inoue. Rossett to w ogóle odpadł w pierwszej rundzie z Gastonem Mazzacane
  • Odpowiedz
@jedlin12: Inoue powinien być w finale z Ide, a Rossetta dałbym na P3. A co do mojej nieobecności ja ostatnio mam naprawdę mało czasu w życiu na social media, dlatego moja aktywność na wykopie i wgl jest dość wybiórcza :p
  • Odpowiedz