Wpis z mikrobloga

@Andreth: Chłopaki mają problem z rozumieniem tekstu czytanego. Nic zaskakującego, każdy prawak chwali się że przeczytał tony książek, ale z wyciąganiem wniosków jest już o wiele gorzej co widać już na pierwszy rzut oka ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
  • 10
@Andreth manipulacja bo gość postacie historyczne przyporządkowuje do nowoczesnych pojęć. Za czasów Baczyńskiego antifa była młodzieżówką niemieckiej partii komunistycznej, Konopnicka umarła na długo przed Stonewall (i ochrzczenie ją "ikoną LGBT" przez jakiś lewicowy fandom nie ma znaczenia), a socjalizmu jest tyle nurtów że fakt że ktoś był socjalistą 200 lat temu mało znaczy (chociaż tak, tu akurat najmniejszy problem)
  • Odpowiedz
Za czasów Baczyńskiego antifa była młodzieżówką niemieckiej partii komunistycznej,


@donek92: Za czasów (co prawda młodych) Baczyńskiego był Żelazny Front, ani młodzieżówka, ani niemieckiej partii komunistycznej. Jeśli już potępiasz anachronizmy, to wiedz o czym mówisz. A Baczyńskiemu najbliżej było do trockizmu (w każdym razie był zdeklarowanym komunistą).

Przed Stonewall też były osoby LGBT+. Oczywiście nie wiemy na pewno, czy Konopnicka była lesbijką, ale była antyklerykałką, która rzuciła męża, by zamieszkać z
  • Odpowiedz
Oj nie zaczynaj tego gówna że zrównywaniem zjawiska homoseksualizmu z ruchami okołopolitycznymi po Stonewall.


@donek92: Ruchy mające na celu równouprawnienie osób homoseksualnych nie zaczęły się od Stonewall, jeśli już o to chodzi. W samym USA istniało co najmniej kilka organizacji gejowskich i lesbijskich, niektóre od lat 30-tych. W Niemczech był całkiem silny ruch gejowski mający na celu depenalizację stosunków homoseksualnych, wykończony przez Hitlera. (Ich sukcesem zza grobu była depenalizacja stosunków homoseksualnych w Polsce i części krajów skandynawskich).

O literce T w tym skrócie wątpię że ktoś słyszał w
  • Odpowiedz
@Andreth Ok to co napisałeś na początku ma oczywiście sens i może bym odpisał kulturalnie ale doszedłem do ostatnich dwóch akapitów i sorry, leci czarna, bo wygląda na to że masz głowę w dupie z tatuażami "jestem lewakiem który hejtuje wszystko na prawo od siebie i jestem z tego dumna".
  • Odpowiedz
że masz głowę w dupie z tatuażami "jestem lewakiem który hejtuje wszystko na prawo od siebie i jestem z tego dumna".


@donek92: Nie, słonko. Po prostu w przeciwieństwie do ciebie mam całkiem sporą wiedzę na temat organizatorów tzw. Marszu Niepodległości. No chyba że wiesz kim oni są i dla ciebie pan Bąkiewicz i spółka to żadni "skrajni nacjonaliści" (jeśli ONR nie jest skrajnym nacjonalizmem, to pytam uprzejmie, co nim jest?),
  • Odpowiedz