Wpis z mikrobloga

Mam pytanie, czy taki uchwyt do karty graficznej https://sklep.hard-pc.pl/p11367,podporka-gpu-jonsbo-vc-1-black.html posiadający w podstawie magnes, może uszkodzić dysk HDD? W mojej obudowie miejsce na jego przymocowanie wypada akurat nad dyskiem HDD. Dysk znajduje się w "piwnicy" obudowy, oddzielony jest osłoną metalową do której bezpośrednio nie przylega. Czy magnes o tak małej mocy może uszkodzić dysk HDD? #pc #komputery #kartygraficzne #pcmasterrace
  • 5
  • Odpowiedz
@hrumque: Ale czemu miałby spaść, jak dysk jest tak jak napisałem w "piwniczce" obudowy? Między nim, a stopką tej podstawki będzie kilka cm (w dodatku też kawałek metalu). Mi chodzi o sam magnes, czy z takiej odległości może uszkodzić twardziela HDD. Wiem, że w starych kompach był pc speaker który też był magnesem i nic nie robił twardzielom.
  • Odpowiedz
@hrumque: Aha, nie wyczułem ironii ;) Doszedłem do wniosku i tak, że lepszy będzie taki uchwyt: Deepcool GH-01.
A tego co dałem link na początku po prostu nie odbiorę w Media Expert w którym czeka na odbiór.
  • Odpowiedz