Wpis z mikrobloga

Kto z was wyborcy konfederacji po opublikowaniu wyroku TK, przyklaskiwaniu Konfederacji ku temu, podziękowaniach dla sędzi (i jednoczesnej legitymizacji TK) i wypłatach ogromnych sum np. Berkowiczowi przestał popierać Konfederację? Na kogo byście teraz głosowali gdyby były jutro wybory?

Nie sądziłem, że w Polsce dojdzie do przepchania tak drakońskich praw i nie sądziłem, że Konfa popełni tak skrajny faux pas klaszcząc do tego a potem będzie robić żałosny damage control. Obchodziła mnie głównie gospodarka i sprzeciwienie się dalszej integracji Unii Europejskiej (wg. pomysłu unii europejskiej jako projektu wpisanego w jej białą księgę Altiero Spinelliego).
Sam gdyby teraz wybory oddałbym głos na Hołownię. PO jest dla mnie spalone (przez populizm dot. 500+ zamiast szczerze powiedzieć, że to nie działa i np. lepiej to zastąpić po prostu obniżkami podatków dla rodziców), chociaż było dużo, dużo lepiej niż jest teraz. PSL to chorągiewka i to samo co PO, a strony Lewicy i ich absurdalnych pomysłów na zniszczenie gospodarki w tydzień bardziej niż to pis zrobił w 6 lat nawet komentować nie będę. Dalej mam pogląd semi-nacjonalistyczny, natomiast dla mnie głównym celem nacjonalisty powinno być zjednoczenie narodu i stworzenie "skrajnego" centrum, aby jak najwięcej obywateli mogło godnie żyć bez bycia okradanymi. To powinen być cel narodowca, a nie walka z pobratymcami, którzy nie są po tej stronie barykady.
#konfederacja #nacjonalizm #holownia
  • 43
@Zendemion: Nie byciem PiS, PO, Konfederacją czy Lewicą. A poza tym to ma mowę jednoczącą a nie dzielącą, doszedłem do wniosku przy wyroku TK, że ruszenie kompromisu w lewo czy w prawo już rozpęta wieczną wojnę. Tj. teraz jest on zaostrzony, dojdzie lewica do władzy to zostanie skrajnie poluzowany a potem znowu i tak w kółko. Hołownia proponuje środek. Chyba tylko centrum w polsce ma sens tak naprawdę.
@Zendemion: Ekipa Hołowni rzuci posiłki na wykop, trzeba uważać i nie dać się ogrywać tak łatwo, co już chyba wszystko układa się w logiczną całość, trzeba uważać teraz na nowe konta które teraz tak będą mówić że Konfa jest zła a Hołownia jest super, Co do Hołowni - on zabierze dużo Konfederacji i wyrzuci PSL (chyba że PSL ucieknie ze stryczka i dogadają się z Hołownią czy Pisem) z sejmu bo
@polskabialoczerwoni: Nie chodzi o same wypłaty, ale o fakt jak oni rozgyrwają takie rzeczy. I ich gubienie się narracji. Bosak: Polska jest tolerancyjna, ale program piątka to bez żydów, lgbt bla bla i tak dalej. Do wyroku trybunalu bym im postawił ocenę 4+, natomiast nie podoba mi się, że Korwin dalej ma prawo głosu w tej frakcji, bo to już trollujący dziadziuś, jak i to, że większość wokalnego elektoratu ruchu narodowego
@Aik32fr45yd: Nie mówię, ze Konfa jest zła per se, ale, że przeszkadza mi w nich ich aż skaczący w oczy katolicyzm z gadaniem pokroju "jak umrze to umrze" (dot dzieci, które pewnie umrą po narodzinach). Dalej im w jakiś sposób kibicuje, natomiast nie oddałbym teraz na nich głos. Zobaczmy co w 3 lata będzie mówić Hołownia a co Konfederacja, ale popełniła dla mnie ogromny Faux Pas, dziękując trybunałowi.

I co od
@Solipnid: Nie no o tobie tak nie sądzę ( ͡º ͜ʖ͡º) Po prostu ostrzeżenie dla Konfederacji jest potrzebne bo dzieją się rzeczy różne i dziwne. Co nie zmienia faktu że są rzeczy które należy poprawić w Konfederacji jednak trzeba pamiętać że są w poważnej polityce dopiero rok ! Jednak trzeba przyznać że Hołownia idzie w kierunku centrum a Konfederacja ma wiele możliwości ( zarówno centrum, prawica,
@Aik32fr45yd: A, wybacz, odebrałem to osobiście (). Chodzi o to, że nie wyobrażam sobie, że, powiedzmy to szczerze, fanatyk pokroju Bosaka co do religii zmieni zdanie. Na przestrzeni 2 lat moja religijność nieustannie spada, a wyrok TK sprawił, że zaczałem myśleć, co jakbym ja był w takiej sytuacji? I stiwerdziłem, że po prostu dokonałbym aborcji za granicą - drożej, płacąc niemcu.
@Solipnid: Nie podoba mi się to, ale jako świadomy wyborca wiem, że mieli to w planie wyborczym więc mnie nie zaskoczyli. Jestem za aborcją eugeniczną, eutanazją i karą śmierci. 90% wystąpień w sejmie dalej mają o gospodarce i jako jedni z jedynych wspierają przedsiębiorców w protestach.
@Mudok: Szanuję pogląd, mam podobny, natomiast uważam, że powinno się jednoczyć polaków, a nie antagonizować pewne grupy, gdyż (według mnie) jakby konfa wygrała, może by tak zantagonizowała drugą stronę społeczeństwa, że po 4 latach mielibyśmy skrajną lewicę.
@Solipnid: Zgadza się. Dodatkowo jeśli chcą podkraść innym partiom ludzi z centrum to muszą wypowiadać się na tematy jeszcze bardziej antagonizujące ich z lewicą, bo o gospodarce nikt nie chce słuchać. Średnio to widzę.
@Mudok: Niby nikt nie chce, ale poruszanie skrajnie prawicowych postulatów sprawiło, że literalnie ja i wszyscy niemalże znajomi poza jednym przestali popierać Konfederację. Komu mogą podebrać głosy? Pisowi? Siłą konfederacji w młodych, na pis głosują głównie boomerzy, a nie młodzi.
@Solipnid: Oni robili badania i wyszło, że żeby mieć więcej wyborców muszą podkraść centro-prawice czyli takich z Hołownia/PiS/KO. Mentzen zrobił o tym dwa wykłady, są na YT (moge podlinkować jak chcesz). Teraz się (chyba) spalili bo sprawili, że spełnili postulaty wyborcze, a jak widać po reakcji wyborców coś poszło nie tak... anyway, twardy elektorat został.
@Solipnid: Mówisz o Ruchu Narodowym? W sensie połączyli się z RN (można nazwać skrajną prawicą) wcześniej żeby w ogóle mieć szanse powyżej 5%. Te "podbieranie" to był plan na teraz/przyszłość i było go już widać w przypadku tegorocznych wyborów prezydenckich. Chyba, że chodzi Ci o podbieranie "skrajnych" (czyt konserwatystów) z PiS. Mi się to też nie podoba bo nie chce ludzi z PiS znając ich podejście do gospodarki.
@dziadyga1: Hołownia nie wszedł do polityki żeby realizować jakąś swoją prywatną wizję działania kraju, tylko po to żeby po pierwsze zakończyć duopol PO-PiS, zachęcić ludzi do dialogu i tolerancji dla innych poglądów zamiast przepychania na siłę swojego i generalnie żeby zmobilizować społeczeństwo do działania, do zainteresowania się polityką zamiast tylko głosowania raz na parę lat na "mniejsze zło" lub totalnej olewki.
Po za tym nie było zamierzeniem Hołowni tworzenie partii i