Wpis z mikrobloga

#kuchniamg78 dzień dobry!

Prace budowlano-remontowe są coraz bardziej zaawansowane, niedługo więc będę mógł nagrywać w swojej kuchni.

Dziś proszę Was o opinię. Od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie nowy format śniadaniowy, który publikowałbym na Top Garze. Idea jest taka, że publikowałbym filmy z pomysłami na łatwe śniadania, które można przygotować w kilka minut.

a) publikacja raz w tygodniu w jeden określony dzień

b) publikacja 7 odcinków ciągiem tj. od poniedziałku do niedzieli i tak np. co dwa miesiące

Przy opcji b) myślałem o tym, aby wcześniej tworzyć zawsze listę zakupów na dany tydzień. Wtedy te mniej typowe i rzadziej używane rzeczy by się powtarzały pod różnymi formami przez co nie byłoby problemu, że coś się zmarnuje, a każde śniadanie byłoby urozmaicone. Gdyby ktoś chciał mógłby sobie zrobić takie zakupy i miałby myślenie o śniadaniu na tydzień z głowy :)

W przypadku opcji a) jest to trudniejsze, ale z czasem mógłbym te śniadania zgrupować w tygodnie albo ogarnąć apkę pomagającą planować zakupy na śniadania z kilkudniowym wyprzedzeniem lub przygotować je z tego co akurat jest w lodówce, ale to dopiero gdy tych filmów będzie już tak dość dużo (myślę, że 30 odcinków to takie minimum).

Dlaczego w ogóle śniadania?
Jest to posiłek, który je większość osób i z tego co się wypytywałem to większość je je bardzo monotonnie. Chciałbym przygotować taki materiał, który takim osobom pomoże swoje śniadania urozmaicić nie tracąc przy tym czasu (idea jest taka, aby wszystko było łatwe i szybkie w przygotowaniu i nie wymagało porannej wizyty w sklepie).

Napiszcie mi co sądzicie w ogóle o tym pomyśle, czy to ma sens i byłoby ciekawe, czy raczej tylko tak mi się wydaje. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i propozycje!

Jeśli możecie to napiszcie też co sami najczęściej jecie na śniadania i czy wasze śniadania są monotonne czy raczej nie :)

Pozdrawiam i życzę miłego dnia,
MG78

PS Z racji, że zazwyczaj nie robię fotek swojego żarcia to chyba nie mam żadnego foto swojego śniadania to wrzucam hotelowe.
Pobierz MG78 - #kuchniamg78 dzień dobry!

Prace budowlano-remontowe są coraz bardziej zaawa...
źródło: comment_1604391629DgeiELjN4SDcG8VcaMpypq.jpg

Jak lepiej publikować filmy śniadaniowe?

  • jeden w tygodniu 70.7% (193)
  • codziennie przez tydzień z listą zakupów wcześniej 29.3% (80)

Oddanych głosów: 273

  • 28
@sqbi_: Tak, niestety. Przy zakładanym nakładzie nie mógłbym osiągnąć oczekiwanej jakości przy oczekiwanej cenie końcowej. Musiałbym albo obniżyć jakość czego bym nie chciał, albo ustawić cenę, która według mnie byłaby zbyt wysoka czego też bym nie chciał :(
@M4YU: Nie, ebook jest według mnie bez sensu bo wszystko chcę publikować jak dotychczas na stronie bezpłatnie więc e-book nie ma sensu.
@MG78: ja w tygodniu raczej na szybko owsianka, parówki, kanapki na śnaidanie. W weekendy czasem coś ciekawszego można ugotować na śniadanie wiec film czwartek/piątek by mi pasował