Wpis z mikrobloga

jak patrzę po ile teraz szukają juniorów a po ile rok temu to nie wiem. Poza tym stosunek junior/senior też się zmienia.


@Lorenzo_von_Matterhorn: Generalnie od kiedy był boom na bootcampy i na każdą rekrutacje wpada 30-60cv ludzi po kursie, którzy poza kursem nie zakodzili ani jednego małego projektu, to stawki mocno poleciały.

ale jak jest dużo juniorów to zaraz będzie dużo seniorów xD

@Lorenzo_von_Matterhorn: To zalezy :) Jakiś
  • Odpowiedz
Tak samo mi mówili ludzie od nieruchomości xD

A jak napisałem, że kryzys nie zmieni cen, bo te pójdą do góry to też słyszałem to samo.


@Lorenzo_von_Matterhorn: w sumie podoba mi się ta wypowiedź. To takie "hej, miałem racje w temacie X, więc w zupełnie innym Y tez będę miał"
pomijam temat, że parę osób mówiło że rynek nieruchomości #!$%@? się większą bezwładnością i to kwestia kolejnych kwartałów, a nie
  • Odpowiedz
przybywa mocno ludzi w IT. IT też nie robi samo dla siebie, matematykę pozostawiam Tobie


@Lorenzo_von_Matterhorn: tzn ja się nawet zgadzam, że w perspektywie dalszej niż rok się zmieni rynek, trochę "uspokoi" może. Ale nie na tyle by martwić się braniem kredytu na 30% dochodu :)
Po prostu czepiłem się juniorów, że ostrożnie ze zwracaniem uwagi na ich stawki, bo wynikają z bootcampów i tego że ludzie po 12 latach kariery w innych branżach nagle poszli na kurs i "będę programistą"

tu nie chodzi o bezwładność
  • Odpowiedz
Po prostu czepiłem się juniorów, że ostrożnie ze zwracaniem uwagi na ich stawki, bo wynikają z bootcampów i tego że ludzie po 12 latach kariery w innych branżach nagle poszli na kurs i "będę programistą"


@maur: tylko obecnie junior zarabia mniej niż 3-4 lata temu.

Czyli mimo obecnego poziomu niewypłacalości firm, bankruct, spadku zarobków itd jesteś absolutnie pewien, że ani w perspektywie 6, 12, ani 24 msc ceny nie zatrzymają się w swoim pięciu na
  • Odpowiedz
tylko obecnie junior zarabia mniej niż 3-4 lata temu.


@Lorenzo_von_Matterhorn: no tak, bo teraz juniorzy chętnie przyjdą na staż byleby złapać doświadczenie gdzieś. Mid/senior zarabia więcej niż 3-4 lata temu ;)
I nie sądzę by wszyscy "juniorzy" się utrzymali, jest mega przesiew i sporo rok/dwa po skończeniu kursu nadal nie znaleźli żadnej pracy w it.
  • Odpowiedz
i sporo rok/dwa po skończeniu kursu nadal nie znaleźli żadnej pracy w it.


@maur: to już trzeba kompletnie nic nie umieć.

no tak, bo teraz juniorzy chętnie przyjdą na staż byleby złapać doświadczenie gdzieś.


@maur: po prostu pracodawcy mają mniejsze zapotrzebowanie.
  • Odpowiedz