Wpis z mikrobloga

  • 117
@bobikufel Kwestia raczej, że nawet w c------m schemacie jakim jest instytucja kościoła katolickiego znajdzie się ktoś, kto będzie miał zdrowe podejście do tematu. Żeby nie było, jestem po apostazji, a tam tylko czasem parkuję.
  • Odpowiedz
@bobikufel: Przez 32 lata mojego życia, nigdy tego co mówisz, nie odczułem. Jestem ochrzczony, do kościoła nie chodzę od 20 lat, nie mam zamiaru, przeprowadzać jakichś gimboateistycznych apostazji, bo co to ma mi, niewierząemu dać, po za straconym czasem xD
  • Odpowiedz
Kościół zagląda nam do portfela lóżka i sumienia

więc jeden zdrowy owoc przy całej zgniliźnie to słabo troche


@bobikufel: koścìół mówi co łaska - ty nie musisz dawać nic.
Kościół mówi "nie zabijaj" - co z tym zrobisz to twoja sprawa i twoje sumienie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@mlodedrwale: trochę tak, ale rigczu można nabrać z czasem. wyobraź sobie, że po 15 latach kapłaństwa dociera do ciebie w czym siedzisz. nie masz żadnego zawodu, studiów, doświadczenia. jak tu wrócić do społeczeństwa?
  • Odpowiedz
@bobikufel: rozumiem, że do portfela zagląda przez system podatkowy i dofinansowanie państwa, ale do łóżka i do sumienia? przecież jego zdanie do Twojego życia nic nie ma
poza tym się zgadzam, że w każdej dużej grupie (społecznej, zawodowej) są ludzie dobrzy i źli, nie da się tego uniknąć (nawet w PiS-ie)
  • Odpowiedz
@LubieDiscoPolo: kościół szczuje na osoby LGBT, naciska na rząd i opinię publiczną w kwestiach antykoncepcji i edukacji seksualnej a jego agenci opowiadają młodzieży bzdury na lekcjach religii a tu mówisz, że nie zakłada do łóżek? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@deeprest: mówię, że nie zagląda, bo ani moralności, ani tego z kim sypiasz, żadne prawo - nawet pod naciskiem kościoła - nie może zmienić; większy problem widzę w rodzicach, które na nutę kościoła indoktrynują dzieciaki
  • Odpowiedz
  • 0
@chuckmls nie dasz zarobić kościołowi na swoim pogrzebie chociażby. Poza tym kropla drąży skałę, mniej członków równa się mniejszy wpływ kościoła na nasze życie.
  • Odpowiedz
@GrindX: pierdu pierdu, to jak i gdzie zostanę pochowany, zależy od mojego testamentu, a nie że jestem wpisany do jakiejś książki w parafii. Mnie kościół ani katolicy NIE przeszkadzają. Jak komuś przeszkadzają, to niech się wypiszą, nic mi do tego.
  • Odpowiedz
koścìół mówi co łaska - ty nie musisz dawać nic.


@Jestembogaty: no chyba że 2 mld rocznie z podatków to wtedy muszę jednak

Kościół mówi "nie zabijaj" - co z tym zrobisz to twoja sprawa i twoje
  • Odpowiedz