Wpis z mikrobloga

Szanowni. Sprawa, którą tu poruszę chodzi mi po głowie już od dłuższego czasu i przyznam, że czuję się wobec niej bezsilny. Jestem przekonany, że wielu z was odczuwa dokładnie to samo co ja i jest w podobnej sytuacji, niezależnie od wieku w jakim się znajduje.

Moi rodzice dobiegają siedemdziesiątki i są pisowcami z krwi i kości. Niby inteligentni ludzie, a na dodatek wykształceni, lecz lata prania mózgów przez TVP zrobiło swoje. Nie ma możliwości przeprowadzenia z nimi normalnej dyskusji, jedyne co potrafią, to powielać przekaz, który słyszą w telewizji.

Do wiosny, czyli momentu wybuchu pandemii, po prostu unikałem dyskusji na tematy polityczne, bo to i tak do niczego dobrego nie prowadziło, tym bardziej, że w "tamtych czasach" sam nie bardzo chciałem interesować polityką, wolałem zajmować się życiem swojego życia.

Niestety, przyszedł czas wirusa, później wyborów a teraz drugiej fali i protestów, TVP rozkręciło tubę propagandową i moi rodzice zgubili rozum już do reszty, stali się agresywni, najchętniej sami by tłukli protestujących.

Pomimo całego mojego smutku i bezsilności dotarło do mnie coś

a mianowicie, zrozumiałem, że aby wygrać z reżimem stworzonym przez PiS, musimy nauczyć się trafiać do ludzi takich jak moi rodzice, musimy znaleźć sposób na to, aby skruszyć beton, który powstał w ich głowach.

Może wspólnymi siłami jesteśmy w stanie stworzyć coś na kształt "odtrutki dla pisowców"?

Może są wśród wykopowiczów jacyś psychologowie bądź ktoś zna kogoś kto byłby w stanie pomóc?

Mam 33 lata, śledzę wykop od dawna, moje poprzednie konto miało jakoś 8 lat i czytając mirko w ostatnich czasach, widzę, że wielu z was boryka się z tym samym co ja. Skoro jest nas wielu, to może znajdziemy jakieś rozwiązanie? Może stworzymy narzędzie, które pozwoli na otwarcie oczu ludziom pokroju moich rodziców? Może w ten sposób uda się urwać PiSowi parę punktów procentowych?

Co o tym myślicie? Zapraszam do dyskusji!

#polityka #protest #bekazpisu #psychologia #polska
  • 16
Mam to samo. Od czasu protestów prowadzę własna krucjatę z ojcem i codziennie dostaje na Messenger garść informacji w stylu stop fake info z tvpis. Również jest agresywny, nie chce słuchać a nawet obraził się na dwa dni. Ale po tygodniu mam już swoje małe sukcesy. Nie wiem co z tego wyniknie, pewnie nie wydziedziczy
Tip nr 1. Załóż blokadę rodzicielska na TVP Info, i powiedz że tutaj przestało ten kanał odbierać ja to zrobiłem j polecam każdemu. Moi dziadkowie nadal mają orane mózgi, ale tylko przez Teleexpress, Panoramę i Wiadomości.
@klekocki mówię to każdemu od kilku lat to nic nie dociera xD oni wola wyzywać od glupkow, 500+, wieśniaków i starych, potem się dziwia, że PiS wygrywa Teraz też, czy te protesty przekonały chociaż jednego betonowego zwolennika PiSu? Nie. Wykładają się na tacy i dziwią się takim materiałom w TVP. Organizatorki wiadomo, że nawiedzone, ale zwyczajni ludzie myślą tak samo, wszyscy wyp***, a potem PiS wygrywa. Pozderki
Te protesty aktualnie mają poparcie
@klekocki: Wprawdzie nie rodzice, ale u mnie podziałała karta pułapka (Nie, nie był to kolega gej co nie popiera parad równości xD).

Mój chrzestny sam otworzył dyskusje, żeby zacząć mnie przekonywać, a ja na to pozwoliłem pod warunkiem, że będę miał taką samą szansę. Uczciwie wysłuchałem, a potem wspierając się fajnym redditowym postem o przekrętach PiSu przeprowadziłem uzgodniony kontratak. Z tego co mi wiadomo wujas na PiS już nie głosuje -
@klekocki: sadze,ze jesli Cie kochaja powiesz,ze chcialbys miec dziecko,ktore wezma na rece i kiedys powiedza do nich dziadku/babciu trafi najlepiej. Mysle,ze ty jestes najlepszym przykladem bo sie troszczysz. Mow o terazniejsznosci co Ciebie boli podklerslaj,ze to Twoj czas i sie martwisz. Jesli sa empatyczni zrozumieja wszak czego sie nie robi dla dziecka( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Andreth: To wydaje się być dobrym tropem!

@aanka0308: No właśnie, ja już to przerabiałem i jedyne co z tego wynikało, to nerwy i kłótnie.

@app_user_id1: W moim przypadku niestety to nie zadziała, mój ojciec pomimo wieku jest obyty z technologią. Ale fakt, brak samego TVP info byłby już ogromnym krokiem naprzód.

@matinho10: Właśnie dlatego jestem przekonany o tym, że bez takiej prawdziwej pracy u podstaw nie jesteśmy w
@klekocki: https://www.reddit.com/r/Polska/comments/jgj8yy/how_pis_destroyed_poland/
Niestety jest po angielsku, bo powstał na potrzeby wyjaśniania obcokrajowcom sytuacji w Polsce. Dla mnie nie było problemu, ale jak znasz sytuacje to wystarczy tylko podstawowa znajomość angielskiego bo są odnośniki. Ten post w różnych wersjach krąży od jakiegoś czasu- ja na to zestawienie trafiłem przy okazji klapy z wyborami prezydenckimi :)
@klekocki: Dopóki jakaś decyzja PiS nie kopnie ich osobiście dotkliwie w du.. nie zmienią zdania sami z siebie.
Możesz spróbować spytać czy jest taka rzecz której nigdy by Ci nie wybaczyli a potem starać się wytłumaczyć że PiS im właśnie to zrobił.

Gx
@oirectine: Dzięki serdeczne! Z angielskim nie mam problemu, także spokojnie sobie przetłumaczę :)

@Man_of_Gx: Przerabiałem to. Ojciec jest przedsiębiorcą i wielokrotnie dostał kopniaka od rządu, lecz mimo tego nic się nie zmieniło w jego światopoglądzie.

@Vokun: To nie działa, niestety. Mechanizm wyparcia działa znakomicie. Czasem mi się wydaje, że to jakaś forma syndromu sztokholmskiego.

@Filipterka25: Najśmieszniejsze jest to, że oni są... niewierzący! Co nie zmienia absolutnie faktu, że