Wpis z mikrobloga

@WisniowkaBoza: nie rozumiem czemu upc xd


@Firenz: też nie ogarniam. Mam, używam i bardzo sobie chwalę.
Deklarowane prędkości zgadzają się z rzeczywistymi, niskie pingi, z netem problemów nie ma. Przez ~1.5 roku miałem jedną awarię (przynajmniej o tylu jestem świadomy), jak w całym kraju wywaliło UPC. Od marca pracuję tylko z domu i nawet jednej awarii nie miałem przez ten czas.
@Xatoos: ale ja zdaję sobie sprawę, że ja jako jeden z użytkowników nie jestem istotnym wynikiem/dobrą grupą kontrolną/statystyczną (brak mi też info jak u innych osób ten net działa oraz ile faktycznie reklamacji/zgłoszeń mają w UPC od użytkowników). Próbuję się po prostu dowiedzieć co u innych użytkowników UPC nie działa, bo załączony obrazek wygląda trochę tak (mogę się mylić, bo w gry nie gram,ale to chyba z Among Us screen?), jakby
@Firenz: Znam sytuację z drugiej strony i jest zasadniczo jak u wszystkich innych operatorów, z całej puli klientów to max 10% zgłasza problemy.
@damw: Pewnie zwykła beka, ale jeżeli miałbym szukać rozwiązania to najpewniej chodzi o serwisantów co przychodzą do klienta naprawić/wymienić kabel itd. itp. bo potrafili najgrubsze akcje #!$%@?ć.
@LosoweKontoLosowegoWykopowicza: no u mnie właśnie w bloku net po światłowodzie doprowadzony jest. Podejrzewam, że właśnie to może być przyczyną, że na neta nie narzekam. Dlatego też wyżej napisałem, że jestem słabą próbą kontrolną, bo net od UPC ma bardzo dużo ludzi, i u nich może być dużo gorzej (zwłaszcza, jeśli net był ciągnięty dawno np kablami miedzianymi, a nie światłowodami).
@RedveKoronny: no ja w nocy mam kompy wyłączone, nie mam odpalonych aplikacji/usług, które by tego netu potrzebowały. A skoro śpię, a nic w tle nie działa, to mogę nawet nie wiedzieć o tym, że netu w nocy nie było.
@damw: ja często gram po nocy, ale jak mówiłem. raz do roku, w dodatku zakładali że śpie to można jak najbardziej wybaczyć. ich obsługa pomogła mi w jakimkolwiek stopniu z ipv4 w niedzielę (nie podpieli mnie, ale poinformowali i pare informacji przekazali) za co szanuje w opór że nawet w niedziele pracują
@SadWolf: podobno pewna firma zapewniająca usługi internetowe oraz tv posiadała uszkodzoną część serwera która powodowała problemy z internetami. Wymiana tej części byłą bardzo kosztowana - lekko ponad mln zl. Więc aby sobie oszczędzić technicy jeździli po całym regionie i podmieniali te części. W jednym tygodniu net #!$%@?ł się w jednym mieście, a w kolejnym tygodniu w następnym. (σ ͜ʖσ)