Wpis z mikrobloga

@Panorqmico: u mnie kalibracja nie kończyła się na przestawieniu kilku opcji w ustawieniach xD, pan który to robił miał specjalistyczny sprzęt warty kilkanaście tysięcy zł, był on przymocowany do ekranu telewizora i na podstawie oświetlenia w pomieszczeniu i ekranu telewizora zastosował kalibrację.
Udaje kalibratora niby ale podejzewam że wali w ciula.


@Panorqmico: tak, to jest właśnie #!$%@? clickbaitowy kanał który zbiera fejm na jechaniu po oledach, często szerząc wręcz ewidentne kłamstwa. Nawet jeżeli masz lekki black crush to można się pobawić ustawieniami i bez sprzętu to poprawić, jest pełno test patternów na avsforums do sdr i hdr.
@MisPluszowyZWadaWymowy
@MrBogumil
Polecacie jakieś konkretne nagłośnienie na atmosie earc ? Wyczytalem że warto wsiąść hw-q70r lub hw-q800t z tego roku plus bezprzewodowe tylnie dokupić. Żeby śmigały netflixy na pełnych standardach i blue reje. Ja poczekam jeszcze do stycznia na ces jak się okaże że miniled szajsunga to dalej dziadostwo to kupi się oleda znowu
@Panorqmico: ja mam soundbar Samsung hw-q70r i w małym mieszkaniu daje radę (bas jest konkretny, oczywiście to nie poziom basu w JBL Bar ale dla mnie to nawet na plus, bo mieszkam w bloku). Jedyny minus to jedno HDMI in i jedno out, czyli mam X1X podpiętego pod soundbar, a dopiero ten podpięty do HDMI arc w TV. Ale ten model nie ma chyba eARC ;) Łapię się na tym, że
@sernik92 podobno dostał update earc nie wiem dokładnie jak ale na 99 prc tak jest i działa podobno. Na bazie mi wogole nie zalezy teściowa na dole z teściem w prawdzie tylko ale już się wyszukałem na dyskotekach wystarczy mi przyzwoite kino domowe i cos do gierek wiadomo haha
@Panorqmico: trochę basu musi być, a tu jest fajnie bo bezprzewodowy subwoofer (tylko dać go do prądu, ale z soundbarem łączy się bezprzewodowo) ;) wiadomo, że to nie jest pełnoprawne kino domowe, ale ja nie mam miejsca na takie zabawy i ten soundbar bardzo mi podpasował jakością dźwięku ;)