Wpis z mikrobloga

Nieraz mam takie wrażenie, że już rozumiem istotny sens wydarzeń i wszystko mi się poukładało, a chwile później dzieje się coś czego ani bym się nie spodziewał ani nie mogę sobie w przekonywujący sposób wytłumaczyć. No i tym razem było to ogłoszenie przez panią M. Lempart składu rady konsultacyjnej.

Mam wrażenie, że polskiej postępowej lewicy w ogóle na wietrze zwisa na jakim etapie prawnie zakończona zostanie kwestia sporu aborcyjnego. Wszystkie dotychczasowe ich działania - wyciągnięcie tysięcy ludzi na fali poruszenia na skutek wyroku TK i momentalnie dorobienie do całej sytuacji skrajnie lewicowej otoczki - wyglądają tak jakby chcieli pokazać światu, że polska postępowa lewica wcale nie jest gorsza i też coś znaczy w tej polsce tak jak lokalne odpowiedniki w Stanach Zjednoczonych czy zachodniej Europie. Na zasadzie: u nas też się biega z tęczowymi flagami, też się promuje aborcję, też umiemy zniszczyć kościoły, niech idzie w świat i niech każdy widzi. Tak jakby dostali telefon z centrali korporacji "koniec roku się zbliża, co mają znaczyć te słabe wyniki?" i robią wszystko byleby tylko na koniec ostatniego kwartału w tabelkach się zgadzało i można było pokazać, że coś się jednak robi.

I teraz całemu światu pokazaliśmy jacy jesteśmy nowocześni, ale właściwie to kto zechciałby przejąć lejce nad polską w sytuacji, w zasadzie już w tej chwili kryzysu a lada moment wszystko na to wskazuje, że tragicznej zapaści: niewydolności upaństwowionej opieki zdrowotnej, fali zwolnień i bezrobocia, maksymalnego zadłużenia w budżecie, możliwe że upadków całych sektorów usługowych przez obecne ograniczenia nakładane przez PiS?

Nikt? To dawaj najgłupszego przodem, mięcho armatnie. No i jest Szumi.

BTW. Pani M. Lempart ma 41 lat.

#protest #aborcja #bekazlewactwa #neuropa #konfederacja #strajkkobiet
Pobierz albowutkaalbo_buk - Nieraz mam takie wrażenie, że już rozumiem istotny sens wydarzeń ...
źródło: comment_1604306785Y4hu5grlelGMsRU4X6aLbk.jpg
  • 6
@albo_wutka_albo_buk: 100 % racji. Zauważ jeszcze jedno - jak PIS zawsze się podejmuje tematów konserwatywnych to zawsze coś spartoli - PIS celowo daje podpałkę dla Lewicy (szeroko rozumianej - też centrolewicy jak Hołownia) jak teraz w przypadku aborcji - Pis coś zwali bo można kwestię aborcji inaczej rozegrać - pisałem o tym pod jednym z postów na wypoku - Lewica dostaje paliwko i jedzie na tym - PIS nie potrafił zwalczyć
@Aik32fr45yd: To mój post o aborcji -

Cytowany tekst...bla bla bla. tego typu gadkę to można nawijać w kółku rożańcowym . Problem aborcji jak zwykle w Polin organizacje tego typu próbują rozwiązać od d**y strony, obecnego kompromisu nie powinno się ruszać ani teraz ani w przyszłości bo kwestia gwałtu jest rzeczywiście bolesna i traumatyczna dla kobiety niezależnie od wieku. Natomiast jakie tu są problemy, których nikt z tych organizacji nie powie:
@albo_wutka_albo_buk: Pani (być może bardziej poprawnie 'istota' bo 'pani' może być dyskryminujące) Lempart jest lesbijką, lewicową feministką oraz osobą która jak żywo nie znosi małych dzieci;
https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_1604045206fGNFAW20k9P9KQEeQdwN2M.jpg

Jako taka jest archetypem poniższego obrazka:
Pobierz ArpeggiaVibration - @albowutkaalbobuk: Pani (być może bardziej poprawnie 'istota' bo ...
źródło: comment_1604319157CFaedULZHtXjXGcBSZkxLG.jpg