Wpis z mikrobloga

  • 1
Murki xd jeden z dzieciaków dostał takie pytanie na zadanie domowe "dlaczego za niektóre gry i programy trzeba płacić?" Xdd jak byście na takie coś odpowiedzieli? Moim zdaniem pytanie jest trochę absurdalne i jedynie co przychodzi mi do głowy to licencję open source no chyba że się myślę.
#informatyka #programowanie #kiciochpyta
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fraciu: w sumie spoko pytanie, ale slowo "niektore" jest troche nie na miejscu. A pytanie samo w sobie moze miec funkcje wyjasniajaca mlodemu, ze ktos z---------l przy tym programie/grze i nalezy mu sie wynagrodzenie od entuzjastow swojego produktu
  • Odpowiedz
  • 4
@fraciu odpowiedzieć dlaczego a nie p--------o.
Za niektóre gry trzeba zapłacić gdyż podmiot udzielający licencji na użytkowanie nie oferuje swojego produktu bezpłatnie.
  • Odpowiedz
@fraciu: nie do końca rozumiem, znacznie rozsądniejszym pytaniem zdaje się "dlaczego niektóre firmy decydują się udostępnić swoje produkty za darmo?"
Co on ma tam napisać? Banały że producent produkuje po to by mieć zysk?
  • Odpowiedz
@fraciu: To jest temat na bardzo długie i interesujące wypracowanie.

Można napisać zarówno o grach płatnych jak i udostępnianych za darmo.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@fraciu: jak najbardziej są darmowe. Myślisz że dzieciak podpina swoją kartę kredytową i płaci za gry? xD Oczywiście że nie, pobierają to co jest za darmo. Grają w Fortnite czy inne Brawl Stars.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Paczek_w_masle podpinają kartę rodziców albo rodzice kupują więc nie są darmowe a z mikro płatnościami albo reklamami, więc albo uczymy albo nie wiem wmawiamy że są darmowe i ludzie robią je z dobroci serca ....
  • Odpowiedz
więc albo uczymy albo nie wiem wmawiamy że są darmowe i ludzie robią je z dobroci serca

jeden z dzieciaków dostał takie pytanie na zadanie domowe "dlaczego za niektóre gry i programy trzeba płacić?"


@fraciu: a nie przyszło Ci do głowy, że właśnie po to jest to zadanie? xD
  • Odpowiedz
@fraciu: Bo oferują support, treść jest sprawdzona przez ekspertów, nie handlują Twoimi danymi na prawo i lewo, chcą zapewnić usługę na dłuższy czas, a nie do czasu aż komuś się znudzi projekt, bo zatrudniają fachowców, bo oferują o wiele więcej możliwości niż darmowe wersje.
  • Odpowiedz