Wpis z mikrobloga

#umowa #umowazlecenie Mirki jak mam zapis w umowie "Każda ze Stron może wypowiedzieć niniejszą umowę z zachowaniem 5 dniowego okresu wypowiedzenia obejmującego dni robocze." To znaczy, że piszę do nich sms wypowiadającego umowę pracuje jeszcze 5 dni i się żegnamy?
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
umowa zlecenie = brak okresu wypowiedzenia, ten zapis można o kant dupy rozbić. Możesz po prostu nie przyjść do pracy z dnia na dzień.
A taki zapis mireczki @przemu321: @Norskee: jest to cos warte czy też można rozbić o kant dupy "Zleceniobiorca ma obowiązek poinformować Zleceniodawcę o ewentualnej nieobecności bądź zmianie godzin wykonywania umowy na 48 godzin obejmujących dni robocze przed ustalonym czasem rozpoczęcia
wykonania zlecenia. W przypadku niezachowanie tego terminu Zleceniobiorca powinien znaleźć zastępstwo. Za niezachowanie terminu czy też brak znalezienie zastępstwa Zleceniodawca ma prawo potrącić
Zleceniobiorcy z wynagrodzenia karę umowną w wysokości
@darek-jg: A muszę podawać dokładny powód wypowiedzenia po prostu nie spodoba mi się praca i np będę robił inne rzeczy niż było mówione to chce się stamtąd pakować
@apatozaur: Rozwiązanie umowy zlecenia może nastąpić w każdym czasie (art. 746 § 1 Kodeksu cywilnego), czyli nie ma obowiązku stosowania okresu wypowiedzenia umowy zlecenia. Zakończenie takiego typu współpracy nie musi wiązać się z podaniem przyczyny wypowiedzenia umowy zlecenia, nie występują również żadne okresy ochronne, w trakcie których z prawa do wypowiedzenia w ogóle nie można skorzystać. Dotyczy to także umowy zlecenia zawartej na czas określony.
@lorquu lepiej mail albo papier. Nie musisz podawać przyczyny. Ja zwyczajowo po wypowiedzeniu zleceniobiorcy przygotowuję porozumienie o rozwiązaniu umowy zlecenie w którym zawarty jest zapis że "strony zgodnie postanawiają rozwiązać umowę.......".