Wpis z mikrobloga

Nie ma słów, którymi można opisać stopień nikczemności rządu w przedmiocie podjęcia i podania do wiadomości publicznej decyzji o zamknięciu cmentarzy. To jest dramat i ogromne straty finansowe dla wszystkich przedsiębiorców, których przychody są w jakikolwiek sposób związane z funkcjonowaniem cmentarzy w obecnym okresie. Trudno w ogóle znaleźć przykład większej indolencji władzy i przedkładania swoich interesików politycznych ponad zapewnienie przewidywalnych warunków prowadzenia działalności gospodarczej, co jest podstawą funkcjonowania państwa. Po czymś takim w normalnym kraju rząd podałby się momentalnie do dymisji

Można i trzeba było zadecydować o zamknięciu cmentarzy dwa tygodnie temu, wtedy było prawie 10K zakażeń dziennie z silnym trendem wzrostowym i było oczywiste, że nie ma szans aby jutrzejszy dzień mógł przebiec w normalny sposób

#bekazpisu #ekonomia #polska #koronawirus
kyloe - Nie ma słów, którymi można opisać stopień nikczemności rządu w przedmiocie po...

źródło: comment_1604134265eQBTnFfvn3G6a7UXNi8EN6.jpg

Pobierz
  • 20
to wyjątkowe #!$%@?ństwo


@jrs2: To jest dośc adekwatne określenie. Cała sytuacja dobitnie pokazuje, że po stronie rządowej panuje totalna niekompetencja i partyzantka nawet w tak prostych sprawach

Dodam też, że w jakiekolwiek rekompensaty o których mówił Premier, uwierzę dopiero jak zainteresowani przedsiębiorcy potwierdzą ich otrzymanie. Na dzień dzisiejszy w mojej ocenie te zapewnienia to cyniczne kłamstwa
@kyloe: to juz nawet nie chodzi o 2 tygodnie, ale nawet o 4-5dni żeby uniknąć zmarnowania żywych kwiatów itd., gdzie często to nie wyglada tak ze jedna babcia ma swoje kwiaty tylko ludzie mana spore przedsiębiorstwa. Niekompetencja i dezorganizacja
I nie zapominajmy o małych i dużych miastach i gminach które nie dostały komunikacji wczesniej i wydały mnóstwo środków które pójdą w niebyt. Prosty przykład WWA, ale to tez znajduje odbicie w mniejszych ośrodkach
@Rafal90: Tak jak napisałem wyżej, jak pieniądze znajdą się u przedsiębiorców to uwierzę.

Na razie to propagandowa sieczka, poza tym z tego co się orientuję to podane przez Premiera instytucje obowiązuje dyscyplina finansów publicznych, więc nie za bardzo wiem w jaki sposób chcą one przeprowadzić skup roślin przeznaczonych do utylizacji, na jakiej zasadzie miałaby się odbywać ich wycena, a także ocena tego, ile z tych roślin cyt. "byłoby sprzedane w tych
@kyloe: Też nie wiem jak to będzie ale raczej nie zostaną całkiem na lodzie. Narazie jak mówili że dadzą do dawali w ramach tarczy. Wiem że skupywać maja samorządy a państwo ma im zwracać więc pewnie oni będą wyceniać na swoim terenie.
@Rafal90: mogą nawet zrzucać kasę z helikoptera przy cmentarzu, ostatecznie to nie ich przecież to co tam, niezmiennym faktem jest, że kpią sobie z rządzenia Państwem, rozjebywania milionów teraz żeby ratować wizerunek można było całkowicie uniknąć ale trzeba było czekać i wprowadzić w piątek o 15 zakaz wchodzący w życie za 8 godzin, więcej #!$%@? uwagi i konsekwencji działania niż ten rząd poświęca gospodarce wymaga karmienie tamagotchi żeby nie zdechło
To jest dramat i ogromne straty finansowe dla wszystkich przedsiębiorców których przychody są w jakikolwiek sposób związane z funkcjonowaniem cmentarzy w obecnym okresie


@kyloe: aktualnie inne branże też cierpią
@mikasz:

To prawda, ale decyzję o zamknięciu cmentarzy można było spokojnie zakomunikować 2 tygodnie temu, nie zrobiono tego w mojej ocenie z powodów politycznych. Co prawda dużych producentów kwiatów by to przed niczym nie uchroniło, ale pomogłoby tym najmniejszym przedsiębiorcom sprzedającym kwiaty i znicze na ulicy, bo oni wiedzieliby żeby się nie towarować. Rząd z premedytacją doprowadził do sytuacji, w której ci ludzie mieli już gotowe stoiska i zakupiony towar, zwlekał