Wpis z mikrobloga

Kibice Legii na pewno odniosą się do wydarzeń, ale chciałem coś wrzucić.

Trzeba zaznaczyć, że uwagę należy zwrócić na budynki. Na jednym, nad oknami jest napis Coca-Cola, na innych Empik i Sephora. Leci to tak: Coca-Cola, później brama w budynku i napisy Empik i Sephora. Tak mi się wydaje.Wszystkie filmiki są w tym samym miejscu, tylko kręcone z innych stron. Widać ten podział na napisy w ostatnim filmiku, na jego początku (idealna kolejność napisów).

https://streamable.com/jpa1rt
Kibice i na pewno też inne towarzystwa wybiegają na? Na kogo? Podobno na Antifę. Czy wcześniej Antifa lub ktoś do nich skakał? Nie wiem. Mieszkam w Krakowie. Dziwi, że ludzie stojący po drugiej stornie ulicy nie uciekają (nie mówię, że muszą, ale wygląda jakby się nie bali). Wcześniej (nie mam tego filmiku) latały racę z wzajemnością.

https://streamable.com/x01988
Kibice uciekają, jeden macha do tłumu, ale po co?

https://streamable.com/hh9us2
Tu mamy Antifę, która bije ludzi (chyba kibiców). Gość w masce z bębnem na kurtce ma strzałki od Antify i na bębnie ma wlepkę Antify. Antifa rozbija butelkę na głowie i bije kogoś pałką teleskopową po głowie. Kosz rzucony w gościa chyba też ze strony Aantify - tak sądzę, bo Antifa nie rusza rzucającego koszem. Przypuszczam, że bici są kibice, którzy nie zdążyli uciec?
Niektórzy twierdzą, że w 19-20 sekundzie słychać niemiecki.

https://streamable.com/5rphxg
Tu jest mnóstwo Antify.

https://twitter.com/i/status/1322295688986796034
Tu (znalazłem teraz):
Po gazie biegnie gość z czarną flagą, która ma symbol Antify (trzy strzałki), W 13 sekundzie widać młotek.

Nie paliłbym kibiców i innych obecnych na stosie. Nie wiemy co działo się wcześniej. Antifa ma sprzęt. Kibice coś tam w rękach pewnie też mają (nieliczni, ale jednak). Kto zaczął nie wiemy. Ja jako kibic będę zaraz mieszany z błotem i napiszecie, że nie jestem obiektywny. Dobrze, że kibice uciekali. Czemu to zrobili nie wiem? Może nie chcieli żeby postronne osoby ucierpiały, a może przestraszyli się sprzętu (obstawiam to).

Zastanówcie się obok kogo idziecie w manifestacjach, bo filmiki jasno pokazują, że Antifa jest obecna, ma sprzęt i ochotę się zmierzyć. Uważam, że nie powinno się takich spraw załatwiać na ulicy, przy postronnych osobach, ale uważam również, że Antifa itp. organizacje powinny być wykluczane z tych zgromadzeń. Nie znam kontekstu, początku tych wydarzeń, dlatego wrzucam swoje przemyślenia.

Wybaczcie, że na nocnej. Jeżeli uważacie, że słowo kibic powinno być zastąpione słowem kibol, to ok.
Kibicie, kibole, może też byli narodowcy itp.

#polska #protest #polityka #neuropa #4konserwy #mirkohooligans
  • 38
  • Odpowiedz
Nie było mnie tam, nie wiem jaka jest prawda.

No i tu mozemy zakonczyc Twoje marne wywody.
Kibole/naziole jak ich zwal tak zwal wybiegli i zaczeli atakowac i wyrywac zwyklym ludziom telefony i je rozwalac, jednemu typowi race w ryj odpalili i tutaj chociaz ich nie lubie to Antifa zadzialala i pogonila to kibolskie/naziolskie scierwo.

Staram się być obiektywny.

Jak PiS
  • Odpowiedz
@Reiter: widać że głupi nie jesteś i widać w Tobie duży dysonans i próbę usprawiedliwiania czegoś z czym się utożsamiales przez wiele wiele lat i teraz ciężko ci z tym zerwać. Spoko, do tego potrzeba czasu.

Jak przestaniesz wreszcie oszukiwać samego siebie i spojrzysz troszkę szerzej to wtedy dotrze do ciebie że kibice to najgorsze bydło bez najmniejszej krzty honoru o którym tak głośno w grupie ryczą. Obecnie nie jestem
  • Odpowiedz
@oirectine: przecież na tych filmikach widać, że kibice machają do ludzi, żeby nie podchodzili i nie mają zamiaru ich atakować. Antifa i tak dostała w zęby, a to że nastukali typa w 10 o niczym nie świadczy. Już pomijam fakt, że do faszystów z antify przyłączyli się nieświadomi ludzie, którzy poczuli zew walki.
  • Odpowiedz
@Reiter: Jak pięknie przegonili tą narodową dzicz:) mam nadzieje, że więcej osób zobaczy jakie to są zwierzęta które tylko przyszli poobijać słabszych, a jak tylko się im ktoś postawił to z podkulonym ogonem uciekają jak szczury ;)
  • Odpowiedz
@mtkc: Grzeczniej. Nie zauważyłem ataków kiboli w Krakowie. Mógłbym Ci odpisać tak jak Ty mi (początek) i napisać, że Antifa sama zaatakowała kiboli, albo obydwie strony się prowokowały, a kto zaatakował... nie jest ważne.

@Filipterka25: Działasz mi na nerwy. Naucz się kultury i później mnie wołaj.

@loczyn: Gdzie tam widzisz nazioli? Jestem kibolem tzn. że
  • Odpowiedz
@Reiter: Jezdzilem kiedys na mecze, nadal mam sporo znajomych z tego srodowiska.
Prawda jest taka, ze hasla „Bôg, Honor, Ojczyzna” bylo jest i bedzie. Zaczepianie i bicie innych czy to innej orientacji czy koloru czy wyznania czy wlasnie pogladu tez bylo jest i bedzie.
Ofc pod „kibice” mam na mysli wszelkich żyleciarzy i galerarzy, nie typa co sobie przyjdzie z dziecmi na mecz, ale taki w oczach „prawdziwego” kibica tez
  • Odpowiedz
@loczyn: "Bóg, Honor, Ojczyzna" - nigdy nie słyszałem na meczu Wisły Kraków, na Cracovii raczej też nie było.
Na Wisłę Kraków chodzą cyganie, Cracovia na swoich trybunach ma murzynów.
Wspominam tutaj właśnie o normalnych typu np. mama piłkarza, czy tych niegrzecznych kiboli.

Nie wiem kim jest galerarz.

Na Hutnika też chodzą cygany.
  • Odpowiedz
Mógłbym Ci odpisać tak jak Ty mi (początek) i napisać, że Antifa sama zaatakowała kiboli, albo obydwie strony się prowokowały, a kto zaatakował... nie jest ważne.


@Reiter: no i byś skłamał, bo to kibicowskie zera zaatakowały protestujących i był to kolejny taki przypadek w ostatnich dniach. Zakręciłeś się trochę i wydaję Ci się, że bycie obiektywnym to szukanie jakiejś kuriozalnej symetrii.
  • Odpowiedz
@Reiter: oświecam- co kibice robili w pobliżu marszu do którego nie zamierzali nigdy dołączyć? Trzeba mieć gwoździa w mózgu żeby nie widzieć kto jest tutaj prowodyrem.
  • Odpowiedz
@oirectine: Nie mam gwoździa w mózgu, ale dziękuję za komplement. Manifestacje są w całej Polsce, mam nie wychodzić z domu w Krakowie, bo na rynku i w innych miejscach się zbierają ludzie? Mam nie wychodzić, bo są protesty samochodowe? Mam prawo sobie chodzić, gdzie chce i kiedy chce. Protestujący mogą? Kibice też.
  • Odpowiedz
@Reiter: sam sobie podajesz dowód, masz nawet w ostatniej minucie relację świadków, ale wiadomo to antifiary. Kibice są doskonale świadomi swojej przewagi liczebnej w konfrontacji fizycznej, na szczęscie tu się przeliczyli. Od kilku dni w wielu miastach chodzą sporymi grupami, nastawieni agresywnie, ale to antifa ich zaatakowała, kiedy oni spokojnie bronili kościoła, któego nigdzie w okolicy nie ma. Ty chyba nie masz świadmomości, jak zdegenerowanym środowiskiem są kibice i jak
  • Odpowiedz
"Bóg, Honor, Ojczyzna" - nigdy nie słyszałem na meczu Wisły Kraków, na Cracovii raczej też nie było.

Na meczu oczywiście jest "[tu wstaw naziwsko] tu #!$%@?" (swoją drogą później chcą #!$%@?ć swoich własnych piłkarzy xD)
albo "[tu wstaw cokolwiek] starą #!$%@?ą jest..."
lub
"#!$%@? w dupe łodzi Tej #!$%@? nic nie zaszkodzi"
czy
  • Odpowiedz
@mtkc: Relacje świadków, które kibiców nazywają naziolami są tak samo legitnym źródłem jak TVP.

Antifa po co chodzi i się pręży? Po co przyjechała z Niemiec? Jedni warci drugich.

@loczyn: O Wiśle nie słyszałem tej piosenki nigdy. Nie słyszałem po meczu w Krakowie: "Bóg, Honor, Ojczyzna".
Słyszałeś o pobiciu piłkarzy Wisły
  • Odpowiedz
Relacje świadków, które kibiców nazywają naziolami są tak samo legitnym źródłem jak TVP.


@Reiter: Jedna uwaga, bo widzę że tego nie wiesz, ale dla normalnych ludzi jest wszystko jedno jak ich sklasyfikują - naziole,kibole, narodowcy to dla niezorientowanych synonimy.
Bo co to za różnica, skoro wszyscy grają w tej samej drużynie?
  • Odpowiedz
@oirectine: Mam ochotę dać każdemu w twarz, który nazywa mnie naziolem. Z nazistami mam tyle wspólnego co z baletem. Narodowcy? Chodzi o dziwne organizacje typu: Młodzież Wszechpolska? Nigdy do tego nie należałem i sądzę, że 99% kibiców, czy tam kiboli nie należy do takich organizacji, śmiem twierdzić, że nie należy w ogóle do żadnej.

Z kibicami na mieście nie widzę osób z organizacji narodowych, czy nazistów. Organizacje narodowe bronią kościołów
  • Odpowiedz