Wpis z mikrobloga

Kibice Legii na pewno odniosą się do wydarzeń, ale chciałem coś wrzucić.

Trzeba zaznaczyć, że uwagę należy zwrócić na budynki. Na jednym, nad oknami jest napis Coca-Cola, na innych Empik i Sephora. Leci to tak: Coca-Cola, później brama w budynku i napisy Empik i Sephora. Tak mi się wydaje.Wszystkie filmiki są w tym samym miejscu, tylko kręcone z innych stron. Widać ten podział na napisy w ostatnim filmiku, na jego początku (idealna kolejność napisów).

https://streamable.com/jpa1rt
Kibice i na pewno też inne towarzystwa wybiegają na? Na kogo? Podobno na Antifę. Czy wcześniej Antifa lub ktoś do nich skakał? Nie wiem. Mieszkam w Krakowie. Dziwi, że ludzie stojący po drugiej stornie ulicy nie uciekają (nie mówię, że muszą, ale wygląda jakby się nie bali). Wcześniej (nie mam tego filmiku) latały racę z wzajemnością.

https://streamable.com/x01988
Kibice uciekają, jeden macha do tłumu, ale po co?

https://streamable.com/hh9us2
Tu mamy Antifę, która bije ludzi (chyba kibiców). Gość w masce z bębnem na kurtce ma strzałki od Antify i na bębnie ma wlepkę Antify. Antifa rozbija butelkę na głowie i bije kogoś pałką teleskopową po głowie. Kosz rzucony w gościa chyba też ze strony Aantify - tak sądzę, bo Antifa nie rusza rzucającego koszem. Przypuszczam, że bici są kibice, którzy nie zdążyli uciec?
Niektórzy twierdzą, że w 19-20 sekundzie słychać niemiecki.

https://streamable.com/5rphxg
Tu jest mnóstwo Antify.

https://twitter.com/i/status/1322295688986796034
Tu (znalazłem teraz):
Po gazie biegnie gość z czarną flagą, która ma symbol Antify (trzy strzałki), W 13 sekundzie widać młotek.

Nie paliłbym kibiców i innych obecnych na stosie. Nie wiemy co działo się wcześniej. Antifa ma sprzęt. Kibice coś tam w rękach pewnie też mają (nieliczni, ale jednak). Kto zaczął nie wiemy. Ja jako kibic będę zaraz mieszany z błotem i napiszecie, że nie jestem obiektywny. Dobrze, że kibice uciekali. Czemu to zrobili nie wiem? Może nie chcieli żeby postronne osoby ucierpiały, a może przestraszyli się sprzętu (obstawiam to).

Zastanówcie się obok kogo idziecie w manifestacjach, bo filmiki jasno pokazują, że Antifa jest obecna, ma sprzęt i ochotę się zmierzyć. Uważam, że nie powinno się takich spraw załatwiać na ulicy, przy postronnych osobach, ale uważam również, że Antifa itp. organizacje powinny być wykluczane z tych zgromadzeń. Nie znam kontekstu, początku tych wydarzeń, dlatego wrzucam swoje przemyślenia.

Wybaczcie, że na nocnej. Jeżeli uważacie, że słowo kibic powinno być zastąpione słowem kibol, to ok.
Kibicie, kibole, może też byli narodowcy itp.

#polska #protest #polityka #neuropa #4konserwy #mirkohooligans
  • 38
  • Odpowiedz
@CzeXD: Niestety policja potrafi rozgonić tylko kibiców, bo protestujących nie rusza, a dlaczego? Premier powiedział, że ze względu na wiek. Był gdzieś apel policjantów z miasta x, jeden mówił dobrze o kobietach i... że ciężko policjantom, bo to nie kibice (chyba poiwedział kibole), tylko kobiety stoją naprzeciw. Jest przyzwolenie ze strony rządu, policji i społeczeństwa (chociaż nadużycia się zdarzają) na strajki/manifestacje, dlatego cokolwiek nie zrobią protestujący, to często jest ok i
  • Odpowiedz
@Reiter: Na portalach kibolskich juz przeinaczyli prawde.Antifa bronila pochodu i taka jest prawda a ,ze mieli sprzet to nie dziwne skoro narodowcy maja przewage liczebna.
  • Odpowiedz
@ktostam7: Odwiedziłem x portali i nie widziałem nic takiego, ale może słabo szukam.
Nie było mnie tam, nie wiem jaka jest prawda. Staram się być obiektywny. Nie zdziwiłbym się, gdyby kibice zaczęli, nie zdziwiłbym się... gdyby to była Antifa.
  • Odpowiedz
@Reiter: Antifa chodzi w proteście? Super! Przynajmniej zwierzęta narodowe nie mają monopolu na przemoc i spotykają się z reakcją. Nie byłoby antify to kibolska dzicz znalazłaby sobie innego wroga do bicia, najlepiej takiego który nie będzie miał sił się bronić.
  • Odpowiedz
@oirectine: Ciekawi mnie Twoje zdanie. Antifa ok, kibole źli. Sądzisz, że Antifa to obrońcy? Wg mnie niestety nie. Antifa to osoby które same stosują przemoc i ją lubią. Jednak wiem, że Cię nie przekonam. Można śmiało rzucić hasłem, że kibole i Antifą są siebie warci, a różnią ich strony barykady (lewo-prawo).
  • Odpowiedz
@Reiter: Jak ich nie było w poprzednich dniach to zwierzęta radośnie biły sobie na ulicach dziewczyny i suchoklatesów którzy mieli tego pecha że znaleźli się na obrzeżach marszu. Na mojego kumpla, który jest chudy jak patyk rzuciło się paru sebków, chociaż nikogo nie prowokował bo do bitki się nie nadaje i pewnie bez szybkiej reakcji ludzi skończyłoby się więcej niż paru siniakach.

Więc sorry, mam wywalone na opowieści o złoczyńcach z
  • Odpowiedz
@oirectine: Nie słyszałem o takich sytuacjach i nie widziałem filmików/zdjęć. Jest popchnięcie kobiety, którego nie popieram i ciesze się, że nie skończyło się tragicznie (mogła się zabić - głowa i krawężnik).

Do mnie wyskoczyła "julka", jak ją zapytałem, czemu nie krzyczy pod TK. Dobrze, że była z kimś, bo zaczęli ją trzymać. Gdyby wyleciała z łapami i bym jej oddał, to byłaby afera...

Poczekaj aż kiedyś "złoczyńcy" z Antify pomylą Ciebie,
  • Odpowiedz
@Reiter: Małe szanse, ale ok.

Generalnie smutni panowie w ortalionach od 3 dni stalkują protesty w "poszukiwaniach antify" terroryzując normalnych ludzi i nagle 3 dnia okazuje się, że wywołali wilka z lasu, a w internecie pojawiło się kilka filmików z osobami z emblematami antify.

Wybacz, ale w tej sytuacji ciężko mi będzie postawić znak równości między dwoma środowiskami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Reiter: chlipie,co ty #!$%@?? Od kilku dni w wielu miastach kibolskie zwierzęta atakują bezbronnych ludzi na protestach. W Warszawie, jako jedynym mieście, istnieje jako taka sportowa ekipa antify, wiec chyba oczywiste, że pojawia się tam i będą się bronić, #!$%@? się z tymi debilami, będąc w zdecydowanej mniejszości. Ten wrzucany wszędzie fragment, w którym typ ma #!$%@? butelkę na łbie to bezpośrednia kontynuacja ataku kiboli na tłum protestujących ludzi.
  • Odpowiedz