Wpis z mikrobloga

Były premier Malezji, Mahathir Mohamad stwierdził, że muzłumanie mają prawo być wściekli i zabijać i miliony Francuzów z powodu wydarzeń z przeszłości. To chyba w nawiązaniu do ostatnich ataków we Francji i odpowiedzi Francuzów.
Podczas kampanii wyborczej przed ostatnimi wyborami w 2018 starał się kreować na polityka z umiarkowanymi poglądami, który chciał dialogu i współpracy między różnymi grupami etnicznymi w Malezji (ten kraj jest bardzo zróżnicowany etnicznie), a tu teraz wyskoczył z takim czymś. Nie wiem czy to demencja (w końcu ma 95 lat) czy po prostu się dobrze kamuflował.

https://www.theguardian.com/politics/2020/oct/30/mahathir-mohamads-abhorrent-comments-on-nice-terrorist-attack-condemned-by-australian-pm

#malezja #islam #terroryzm
nasi-lemak - Były premier Malezji, Mahathir Mohamad stwierdził, że muzłumanie mają pr...

źródło: comment_16040641713bA4FHBp3k49VqhJBf7ERD.jpg

Pobierz
  • 8
@kotbehemoth: Po tych wyborach w 2018 pamiętam wszyscy byli pełni nadziei, bo w końcu poraz pierwszy wygrała opozycyjna koalicja i skorumpowany rząd Najiba został odsunięty od władzy. Aż tak bardzo się nie interesuje malezyjską polityką, ale z tego co kojarzę koalicja się rozpadła i znowu UMNO jest u władzy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Afery aferami, ale tam politycy wiedzą jak napuszczać na siebie rózne grupy etniczne. O
@nasi-lemak: dokładnie. Akurat większość moich znajomych Malezyjczyków to Chińczycy. Więc mimowolnie śledziłem co tam się działo podczas wyborów. Byli tacy szczęśliwi, że w końcu coś się zmieni. Ale nie wygląda na to, żeby nagle się tam miało poprawić.
@nasi-lemak: To nie pierwszy raz kiedy Mahathir tak się odpalił. W przeszłości wchodził w konflikty dyplomatyczne z Australią, robił wąty w kierunku Chin czy zasłynął z niewpuszczenia izraelskich sportowców na zawody eliminacyjne do olimpiady. Czasami mam wrażenie, że jemu marzy się bycie drugim Erdoganem i stawianie się w roli wielkiego przywódcy który będzie reprezentował cały światowy Islam.

Tyle, że o ile Erdogan ma pod sobą jedną z największych armii na bliskim