Wpis z mikrobloga

ależ fikoły robią pisowcy od ładnych paru dni, byle tylko rzucić kość niezgody i podzielić wkurzone na PiS społeczeństwo. Bo podzieleni nie będą nawet w połowie tak silni jak zjednoczeni.

-dewastacje kościołów, ataki na msze - no cóż, było kilka. Potem karki stały i broniły tam pustych placów razem z paroma policjantami. Wyprostowane przez inne grupy karków, którzy bronią kościoła jednak jasno dają do zrozumienia że też nie lubią władzy. Paru krewkich karków wklepało kobietom, a co się będą. Narracja nie pykła.

-przyłączenie się jakiegoś lewactwa, antify, LBGT - LBGT to akurat chodzi w tych protestach od początku. Antify w Polsce prawie że nie ma, próbowali sprzedać jakieś bajki że przywożona jest z Niemiec. Taaaak, szczególnie że dla Niemców PL to strefa wysokiego ryzyka i obowiązkowa kwarantanna. Cóż, narracja nie pykła.

-wypromowanie Lempart - szurnięta baba ze skrajnej lewicy, samozwańcza liderka. Większość protestujących ma na nią #!$%@? i dopiero wczoraj się dowiedzieli kto to w ogóle jest :D No nic, też nie pykło, nikt się nią nie przejmuje i strajkuje dalej.

-pokazywanie w kółko macieju tych samych skrajnych feministek, co protestują nago albo wrzeszczą jakieś nienawistne hasła (nie na władzę tylko np. na mężczyzn). Co ciekawe - giga protesty w całym kraju a w TVP mają ledwie 2 czy 3 takie klipy i odtwarzają je w kółko do znudzenia. Te same.

-dzisiaj coraz więcej wpisów "centrystów" co są wkurzeni, bo korki, bo gówniaka nie mogą położyć spać, bo to, bo sramto. Idźcie se strajkować do lasu, na lotnisko albo online, #!$%@? mnie to. Też dupa, mało komu to przeszkadza, wiedza że sprawa jest słuszna i trzeba przecierpieć trochę większy hałas pod oknem. Zresztą, szczelne okna sprawiają że go prawie nie słychać.

Brawo Polacy. Nie dajecie się na to nabrać i bardzo was proszę, by nadal się nie dać. PiS stosuje takie taktyki od wielu lat. Dyskredytacja, ośmieszenie, szczucie, dzielenie.
#protest
  • 20
-dewastacje kościołów, ataki na msze - no cóż, było kilka. Potem karki stały i broniły tam pustych placów razem z paroma policjantami. Wyprostowane przez inne grupy karków, którzy bronią kościoła jednak jasno dają do zrozumienia że też nie lubią władzy. Paru krewkich karków wklepało kobietom, a co się będą. Narracja nie pykła.


@Antorus: Już na początek kłamstwo. Policja podała ponad 70 zniszczonych elewacji. Dalej nie czytam.
@Diuszesa: Protestów nie było 10k więc teraz zacznij obliczenia od ilości protestów geniuszu. A dane są z pierwszego dnia i tyczą się malunków na elewacjach samych kościołów. Byly jeszcze wtargnięcia i zakłocanie mszy. Dodatkowo było demolowanie elewacji biur posłow, miejsc zamieszkania sędziów trybunału TK, pomników czy fundacji Ordo Yuris. Takich dewastacji nie zrobił w 10 lat ten "faszystowski" marsz niepodleglosci co "pokojowy" marsz kobiet w jeden dzień.
@ediz4: Nie rozumiem, jak ta odpowiedź ma się do komentarza na temat stosunku liczby zniszczonych elewacji do wszystkich istniejących elewacji. Żeby nie było, nie popieram wspomnianego niszczenia budynków, zwracam jedynie uwagę, że użyte przez OPa "było kilka [dewastacji]" nie jest może dokładne (najprawdopodobniej najlepiej byłoby użyć sformułowania "kilkadziesiąt"), ale w kontekście zniszczenia 79 na 10356 elewacji nie ma raczej o co kruszyć kopii - zwłaszcza, że więcej elewacji raczej nie zostanie
@Diuszesa: Tak się ma jak liczba kostek brukowych w Polsce do kostek co rzucono kilka lat temu w marszu niepodległości. Jak kurna protestujący mogli zniszczyć 10k elewacji skoro protesty byly w kilkuset miastach.
@ediz4: Tak jeszcze do poprzedniego komentarza, bo chyba był edytowany już po tym, jak poprzednio odpisałam - Ordo Iuris, nie Yuris. Wywodzi się z łacińskiego de iure, co na polski można przetłumaczyć jako formalnie, zgodnie z prawem. No, chyba że ostatnio zmienili pisownię nazwy na ździebko rosyjsko brzmiącą? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale oczywiście niszczenie czyjegoś miejsca zamieszkania czy pracy nie jest godne pochwały.
Czyli wychodzi na
Czyli wychodzi na to, że skoro w tamtym marszu straty były niewielkie w skali kraju to znaczy, że w ostatnich protestach zniszczono w sumie niewielką liczbę elewacji? A tak poza tym, skoro sprawców tamtego rzucania kostkami z tego, co kojarzę, ukarano, zniszczenia naprawiono i tak samo będzie prawdopodobnie w tym przypadku, to po co się denerwować?


@Diuszesa: To dlaczego o marszu niepodległosci lewica pisała że zdemolowali Warszawę? Zdajesz sobie sprawę że
@ediz4: Ależ w żadnym komentarzu nie twierdziłam, że protesty są pokojowe (choć uważam mazanie po murach za dużo bardziej pokojowe niż np. popchnięcie czy uderzenie człowieka, bo zazwyczaj mur łatwiej odmalować, niż człowiekowi się wyleczyć w razie urazu, ale to tylko moja prywatna opinia). A nasza dyskusja zaczęła się od tego, że zarzuciłeś OPowi kłamstwo na temat liczby incydentów z niszczeniem elewacji, na co ja wskazałam, że elewacji zniszczonych nie było
PiS stosuje takie taktyki od wielu lat. Dyskredytacja, ośmieszenie, szczucie, dzielenie.


@Antorus: mnie ciekawi jak dochodzicie do wniosku (słusznie!), że te wszystkie taktyki są stosowane od lat i PiS chce dzielić społeczeństwo, ale już ogłoszenie wyroku ws. nad którą TK siedział całe lata akurat teraz w środku pandemii i masowego #!$%@? o rozwalenie gospodarki i służby zdrowia to już przypadek. A nie "szczucie, dzielenie".
@Antorus: na szczęście to tylko puste gadanie, za dwa tygodnie rozejdzie się wszystko po kościach, ludzie pozamykani w kwarantannach to im sie nudziło i wyszli na ulicę. Jeszcze wspomniesz moje slowa, kobiety będą zadowolone że prezydent i pis idą na kompromis, nastspne wybory znów wygra Kaczyński a lewica nie bedzie wiedziała jak to się stało.
A nasza dyskusja zaczęła się od tego, że zarzuciłeś OPowi kłamstwo na temat liczby incydentów z niszczeniem elewacji, na co ja wskazałam, że elewacji zniszczonych nie było wiele w skali kraju, ponieważ protesty odbywają się w miastach na terenie całego kraju (choć oczywiście OP mógł użyć słowa kilkadziesiąt, zamiast kilka dla większej precyzyjności, choć imho, jeśli miał na myśli przypadki opisywane w mediach i wrzucane na wykop, to tych rzeczywiście było tylko
@ediz4: W takim równaniu (tu pytałam skąd szacunek o 400 protestach, ale doczytałam już w tej samej notce prasowej, co liczba zniszczonych elewacji, więc edytuję) wychodzi więcej niż 1 kościół na 1 protest, ale ponieważ napisałeś, żebym oceniła sama, czy jest to mała skala (a racja jest jak zadek i każdy ma swój ( ͡° ͜ʖ ͡°)) to stwierdzam, że w mojej opinii jest to mała skala.
@ediz4: No i nasze opinie się różnią i nic w tym złego. KOD miał faktycznie sporo demonstracji i też nie kojarzę żadnych doniesień medialnych o tym, żeby coś niszczyli, ale nie wydaje mi się, żeby ich działania osiągnęły sukces (ale jeśli się mylę to w spoilerze wrzucam listę ich postulatów z 2017, może coś, jakieś zmiany w ustawach proponowane przez KOD były, tylko nie zauważyłam)

ale nie wydaje mi się, żeby ich działania osiągnęły sukces (ale jeśli się mylę to w spoilerze wrzucam listę ich postulatów z 2017, może coś, jakieś zmiany w ustawach proponowane przez KOD były, tylko nie zauważyłam)


@Diuszesa: W sensie że jak nie niszczysz to nie masz szans na sukces? KOD się rozpadł głównie przez to że ludzie szli pod sztandarem oszusta Kijowskiego.
@ediz4: Nie wiem, czy nie ma, choć chyba niewiele znaczących zmian na świecie zachodziło w sposób pokojowy (w sprawie obecnych protestów nie widzę zbyt dużego pola do negocjacji, ale ponownie, to moja prywatna opinia, nie fakt).