Wpis z mikrobloga

#emigracja
byczki od lipca bylem w Polsce 3msc na zdalnej, pokoj normalnie oplacany, wrocilem, otrzymalem pre-settled i obecnie wyprowadzam sie - planuje wracac marzec 2021 (powiedzmy 4msc czyli na pewno zmieszcze sie do pol roku) jak juz otworza mi biuro. pytanie czy czas liczony do settled sie mi wyzeruje czy nie bedzie widoczne ze 3msc spedzilem poza krajem (wiec lacznie siedem) z racji oplacania czynszu?
dodam, ze mam zwykly dowod (na ktorego zwrot nawiasem mowiac nadal czekam), brak paszportu

druga sprawa, nie moge skorzystac z EHIC z #nfz i lek rodzinnego bedac w PL?
#uk
  • 10
@john_kurski: Using EHIC from 1 January 2021
You’ll still be able to access healthcare using a UK-issued EHIC for visits that begin from 1 January 2021 if you’re either:

a UK State Pensioner living in the EU before the end of 2020
a UK student studying in in the EU before the end of 2020 until your course finishes
a ‘frontier worker’ (someone who works in one state and lives in
@mielonkazdzika: mordko dzieki za checi, ale ja umiem korzystac z google

resets to 0 if you spend over 6 monthsw moim przypadku bedzie to 7-8 miesiecy, ale jak pisalem - przez 3 miesiace normalnie pracowalem z pl, otrzymywalem wyplate w gbp bo jestem zatrudniony w uk i placilem przelewem za czynsz za pokoj w uk, czy ktos ma wiedze na ile to sprawdzaja/jakie dane sa zapisane w dowodzie i sprawdzane