Wpis z mikrobloga

Mireczki drogie, mam problem z #lodowka Bosch :(

Niedawno zakupiłem takiego skurczybyka (link niżej) i po 3 dniach przestał skubaniec chłodzić. Tzn. oświetlenie oraz diody świecą, ale temperatury nie ma niestety.
https://www.mediaexpert.pl/agd/lodowki-i-zamrazarki/lodowki/lodowka-bosch-kgn39vlda-nofrost-srebrna?utm_source=Ceneo&utm_medium=cpc&utm_content=898944&utm_campaign=2020-09&ceneo_spo=true

Teściu ma znajomka, który pracuje przy serwisie #agd i mówi, że na 99% to jest wina tego, że czynnik chłodzący mógł ulecieć. Dlatego konieczna może być wymiana agregatu oraz uzupełnienie czynnika chłodzącego. Ten znajomy wspomniał, że nie da się tego zrobić tak dokładnie jak fabryka. Co więcej, ponoć serwisanci nie mają informacji ile dokładnie tego czynnika wlać do układu, więc ogólnie padło hasło, by walczyć o nową lodówkę. Ale jak na razie mam umówioną wizytę serwisanta wyznaczonego przez Boscha.

I tutaj mam pytanie - czy wymiana agregatu oraz uzupełnienie czynnika chłodzącego przez serwisanta może być gorszym rozwiązaniem niż fabryka? Czy jest się czego obawiać? Pozdrawiam cieplutko!

#bosch #elektryka #serwisagd
  • 10
@piotrek-zielony: lodówka kosztowała 3500zł, więc zakładając, że koszt naprawy wyjdzie 1000zł to pewnie i tak pójdą w naprawę. Ale czy mimo wszystko mogę walczyć o nową lodówkę? Bo jeśli to by była prosta usterka (np. jakiś kondensator w elektronice się odlutował) to jeszcze spoko. Ale rozpruwanie lodówki i uzupełnianie chłodziwa na ślepo to już duża ingerencja w lodówkę, która nie wiadomo czy będzie dobrze chodzić po takiej naprawie.
@SuperStefan: Obstawiam ze serwis przyjedzie i bedzie szukal wycieku. Jesli zlokalizuje to naprawi, napelni. Jesli wyciek bedzie w wewnetrznej czesci (pod obudowa, nierozbieralne) to wtedy wymiana albo zwrot. Chociaz przy tej cenie lodowki beda probowali naprawic :) jesli naprawia i usterka sie szybko powtorzy to wtedy beda chcieli wymieniac
@SuperStefan: Jeżeli gaz uciekł, to oczywiście, że nie da się teko zrobić tak jak w fabryce. Po pierwsze trzeba znaleźć dziurkę, a one może być mikroskopijna, na dodatek może być godziłeś wewnątrz obudowy. To tak jak pompować dziurawe koło.

Nawet się w to nie pchaj, bo ten czynnik i tak ucieknie. Jeżeli lodówka nowa to na serwis, zapewne wymienią Ci na nową.
@SuperStefan:
Podstawowa sprawa: sprężarka pracuje? Jak pracuje to wyłączyć aby nie zarżnąć do końca i potem ewentualnie się dogadać z serwisem czy przed ich przyjazdem podłączyć. No chyba, że chcesz ją dojechać ale wtedy w układ może pójść sporo zanieczyszczeń i to nie będzie zdrowe dla nowej sprężarki ( ͡° ͜ʖ ͡°)