Wpis z mikrobloga

@wova: jestem tego świadom. Ale przy doborze takiego znaku należy przede wszystkim uważać na to z czym on się kojarzy społeczeństwu a nie manifestantom. Przykro mi bo z kilkoma innymi decyzjami to nawet stare baby by się dołączyły do protestu pod kościołem...
@Kozdaw: @pingwinowa nie każdemu się to kojarzy, na pewno zwolennikom nie. Natomiast łatwo było sobie wyobrazić (wg mnie), że znajdą się osoby, które to skojarzą. To było do przewidzenia i nie wierzę, że nikt nie powiedział "ej, a czy to nasze logo to czasami nie skojarzy się komuś z SS?". Natomiast tak się stało i teraz TVP może łatwo zmanipulować ludzi doklejając A. Lewicę, B. LGBT, C. Faszyzm D. Nazizm, E.
@Cocomide: widziałeś logo Konfederacji? Dlaczego ten orzeł patrzy w prawo jak na godle Syrii albo Rosji, a nie prawilnie jak na godle Polski, w lewo? Dlaczego użyli kolorów z flagi Izraela/Ukrainy, a nie swojej ojczyzny!?

Widzisz jakie to proste? Ludzki mózg jest tak skonstruowany że potrafimy bardzo szybko kojarzyć fakty, niestety często nie związane ze sobą. Dzięki temu przetrwaliśmy, dzięki temu wyewoluowaliśmy to społeczeństwa w którym żyjemy obecnie ale niestety ma
@Cocomide: bo pioruny są "cool", mi to logo prędzej skojarzyło się z ORP Błyskawica i Partyzanckim Oddziałem Błyskawica o którym niedawno czytałem artykuł.

Moim zdaniem głodnemu chleb na myśli, PIS bardzo chętnie dowodziłby taką ekipą o nacjonalistycznych zapędach więc pierwsze co im przyszło do głowy po zobaczeniu błyskawicy to SS.

BTW, wszystkie statki parowe jak poniższy SS Great Britain też kojarzą ci się wyłącznie z nazistami?
N.....s - @Cocomide: bo pioruny są "cool", mi to logo prędzej skojarzyło się z ORP Bł...

źródło: comment_1603887399Ls4XX49tNfQG65ITFBeljZ.jpg

Pobierz
@Niles: Nikt nie ma negatywnych skojarzeń z ładnym statkiem :) Ale jeżeli statek ten stał się symbolem ruchu politycznego to tak, skojarzyłby się z nazistami. Temat wizerunku jest trochę bardziej skomplikowany niż "a bo tam się nie kojarzy to tutaj też nie powinien". Dla mnie jest to ciekawy temat do dumań.