Wpis z mikrobloga

Oglądając wczorajsze orędzie dyktatora, odniosłem wrażenie, że BYŁ on doskonałym strategiem, jednak w całym tym swoim amoku, zgubił się i popadł w jakąś formę paranoi, wydaje mu się, że ludzie będą bronić rozpanoszonego kleru jak Polacy Polski w 39. A prawdę mówiąc to za klerem w ogień pójdą dewoty i garstka roczników 70 i starszych (choć ci drudzy mam wrażenie że też zaczynają dostrzegać rozpasanie kościoła). Młodzi poza wiarą w boga, do kościoła jako instytucji nie są specjalnie przywiązani, a niektórzy złośliwi, patrząc na mój nick, mogą stwierdzić że i wiara i akceptacja kościoła i ich sług jako autorytetu jest mizerna.

Co by nie mówić, tak, Kaczyński podjudza nastroje i to świadczy o jego oderwaniu. W mojej ocenie skończy się to rozlewem krwi, wojskiem na ulicach i stanem wyjątkowym a ostatecznie zmianą władzy z powrotem na liberalna (przy założeniu że ludziom się nie znudzi za tydzień albo nie przestraszą się brutalniejszej policji; jednakże w przeciwieństwie do Kaczyńskiego, ja wyciągam wnioski z historii, i wiem że agresja rodzi agresję; im policja będzie próbowała bardziej tłumić protesty, tym te protesty będą agresywniejsze; im kościoły będą bardziej bronione tym de facto gorzej i żaden stan epidemii tu nie pomoże o czym zaraz) trwałymi zmianami obyczajowymi części spoleczenstwa a na domiar złego lub dobrego może zwiększyć świadomość społeczną co do tego, że głosowanie nie jest przywilejem a obowiązkiem.

Kaczyński, w przeciwieństwie do Orbana ma ten problem, że nie udało mu się jeszcze przejąć mediów, nie ma jednak pełni władzy i mimo usilnych starań, poparcie oscyluje w granicach 45% osób biorących udział w wyborach i w zasadzie spada. Orban poradził sobie z protestami, a Kaczyński się troszkę w swoim amoku pospieszył.

Najgorsze dla niego i w sumie całego środowiska jest to, że furia ludzi, którzy z rozsierdzeniem będą domagali się zmian i w zamian dostaną frazesy lub wręcz kłamstwa Morawieckiego lub Kaczyńskiego, będzie musiała znaleźć swoje ujście. Śpiewanie piosenek, nawoływanie do stosunku płciowego z PiS czy do dyplomatycznego opuszczenia stołków nie przyniesie skutków. Będziemy przez władze ignorowani, deprecjonowani (TVP już to robi zawodowo), wyzywani (od lewaków czy faszystow choćby, choć wśród nas są też ludzie o zdecydowanie centrowych poglądach). To będzie prowadzilo do wzrostu frustracji, która znajdzie ujście w najbardziej oczywistym i w opinii najbardziej sfrustrowanych miejscu - na kościołach. Uważam dziś, że spreyowanie to najłagodniejsza forma i środowiska kościelne powinny być zadowolone, że póki co to jest szczyt huliganki. Spodziewam się nawet pobić księży, demolowania wnętrz, palenia kościołów, katalog tego co rozsierdzony tłum może robić jest szeroki. Nie tak dawno poleciał koktajl mołotowa w biuro PiS. Tego typu akcji będzie więcej, wliczając w to zdemolowane miasta, samochody itd., a będzie ich tym więcej im policja będzie nadużywać siły i rząd nie będzie poradzić do załagodzenia sporu. Chcąc nie chcąc, de facto może się to skończyć jak w stanach i protestach blm. I nieistotne jest tu już to, że część normalnego społeczeństwa przestanie popierać huliganów. Jak maszyna ruszy, to jej zatrzymanie będzie bardzo trudne. Na ten moment widzę szansę, żeby to zatrzymać, ale czysto teoretycznie, PiS nie zamierza ustąpić, co widać po komentarzach i tym, że wyrok jest już w planach co do ogłoszenia.

Czas pokaże, wszystko zależy od nas, od determinacji w uczestniczeniu w protestach, choć nie mam wątpliwości, że żeby doprowadzić do wcześniejszych wyborów, niezbędne będą straty, jakkolwiek to chcecie rozumieć.

#anatomiapopulizmu #postkomunistycznepanstwomafijne #protest #bekazpisu #polityka
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@papaj_21_37: Zdobycie takiej władzy przez pis to totalny zbieg przypadkowych wydarzeń i szczęścia. Na początku ten j----y karakan zrobił interes na Smoleńsku - na ludzkiej tragedii zbudował poparcie oskarżając władzę o zaniedbanie i ukrywanie prawdy. Niestety w czasie poprzednich wyborów głosy na obecną opozycję się strasznie podzieliły i głosy dostało wiele partii jak np Konfaederacja, które się nie dostały i dlatego pis dostał aż tyle mandatów. Następnie rzucił garść populizmów
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@papaj_21_37: Dodatkowo rzucił hasło o repoloniazacji mediów i upartyjnił tv, a resztę mediów kupił r------------c spółki skarbu państwa. Kaczafi to chory psychicznie dziad, który kieruje się wyłącznie nienawiścią do wszystkich - nie zdziwię się jeśli ma schizofrenie. Widać to szczególnie jak czasami odpalał się bez opamiętania (np ta znana przemowa o hołocie w sejmie) albo, że jest faszerowany psychotropami przez lekarza. Żaden wielki strateg tylko mały człowiek, któremu wydaje się,
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: w sumie ja się skłaniam ku temu, że porównywanie Kaczafiego i Orbana nie jest do końca trafne. Działają podobnie, ale Orban to łebski i zręczny polityk, świadomy swoich decyzji, natomiast Kaczor po wczorajszym orędziu dał mi tylko kolejny powód żeby twierdzić, że mimo że plan miał dobry, to jest despotycznym dziadkiem z demencją, który zaczął tracić kontakt z otaczającym go światem
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: Jemu nie chodzi o KK, tylko o odwrócenie uwagi. Żeby zagłuszyć **** krzyczy "brońmy KK". Najlepsze jest to, że to taka "niedźwiedzia przysługa", na której najwięcej straci KK.
  • Odpowiedz
gnom nie był nigdy żadnym strategiem ani geniuszem. Po prostu jego przeciwncy byli jeszcze bardziej oderwani od rzeczywistości jak on. Kaczor i jego ekipa od pewnego czasu nie miała z kim przegrać. Od kiedy Donald zawinął do Brukseli to kaczor nie mial dla siebie przeciwnika - Schetyny i inne kreatury mają medialność cegły.

Poza tym karakan i jego ekipa jak by nie było słusznie zmobilizowali emerytów i lumpenproletariat i na tym wygrali.
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: zawsze mnie r---------a to porównywanie karakana do Orbana, kopiuje nieudolnie jego kroki, ale skutki jakie tego są widać właśnie na ulicach
jedyny plus to że konfederacja wraca na poziom 4,76%
  • Odpowiedz
@PanDenat: nie do końca. Nie tyle Trzaskowski zbudował sobie wielkie poparcie co Duda i cały Pis ma nieprawdopodobną wręcz zdolność antagonizowania całych grup społecznych.
Chociaż Trzaskowski jest o kilka kategorii wyżej niż była pierdołowata Kidawka. Chłop ekowentny wykształcony i sporo roboty zrobił to mu przyznaje.
Gdyby Duda nie był totalnym cymbałem i miał normalne zachowanie ( a ma jak wiejski KaOwiec) to nie wygrałby na styk tylko ze sporą przewagą.
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: ja to mam beke z tego calego kultu jp2, oni mysla ze ktos daje j-----a o tego dziadka, wszyscy moi znajomi 30+ tocza beke z jp2137, oni serio wierza w jakies wysrywy o kulcie jp u mlodych ludzi xDD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@papaj_21_37: a dla mnie Kaczyński jest wyśmienitym strategiem, ma niezachwianą władzę na kolejne 3 lata, po prostu wzorem Trumpa zorganizował sobie takie polskie BLM, by odciągnąć uwagę od kryzysu gospodarczego i kryzysu w służbie zdrowia, ludzie poskaczą, pokrzyczą, podemolują, a za 3 miesiące wszystko wróci do normy, nikt z opozycji nic nie ugra, w międzyczasie zrzucą winę za kryzys Covid na manifestujących i po wszystkim. Wiedziałem, że mamy dobre stosunki
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: mogę się zgadzać albo nie, ale fajnie poczytać kogoś kto ma coś więcej do powiedzenia niż "kaczyński to oderwany od rzeczywistości debil, nie wie co robi". Problem jest w tym, że PiSu nikt nie chce obalić. Wyobraźmy sobie, że domagamy się dymisji rządu i nowych wyborów, pis je przegrywa i co? Z całym tym burdlem radzić sobie musi KO i Lewica w koalicji. I mają jeszcze pisowskiego prezydenta który
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Też mi się wydaje że nikt tego burdelu na siebie wziąć nie chce który zostawił PiS.przeciez partia która przejmie władzę po PiS będzie w ciemnej dupie , ogromny dług brak polityki zagranicznej, tego nie będzie się dało naprawić w rok a ciemnemu ludowi nie wytłumaczysz że trzeba te pieniądze które dostali na kredyt spłacić. Zaczną się cięcia to się cyrk zacznie . KO pewnie to widzi i coś działa ale nie aż
  • Odpowiedz
@papaj_21_37: Odleciałeś. Wojsko się nie ruszy do żądnego rozlewu krwi. Oni mają już od dawna dość Kaczora, Macierewicza i Misiewicza.
Jedyna niewiadoma to WOT, tam nie znam nikogo, i nie wiem jacy ludzie tam idą.
  • Odpowiedz