Wpis z mikrobloga

#ducati #motocykle #motomirko

Siema!

Czy opinia o częstych awariach i drogim serwisie dotyczą wszystkich modeli #ducati ?
Powoli rozglądam się za następnym motocyklem,
najbardziej w oko wpadły mi ducati i triumph scrambler, ducati łatwiej dorwać z drugiej ręki w dobrym stanie i w duzo lepszej kasie ale niestety spotkałem się z taką opinia o marce
  • 9
  • Odpowiedz
@mchmjszk: awarie dotyczą głównie tych sprzed epoki Audi (czyli 2012). Nowsze psują się mniej efektownie, ale dalej drogo. Na części trzeba często długo czekać i zaopatrywać się głównie w ASO, bo używek nie ma. Dla uwidocznienia różnicy: Ducati sprzedało w 2019 roku 53 tysiące motocykli. Honda ponad 20... milionów (tak, wiem że większość to skutery w Azji, ale jednak). Triumph to takie same gów... to znaczy rarytas.
  • Odpowiedz
@RupturaPerinei: @mchmjszk: akurat jeżeli chodzi o dostępność części w ASO to jest IMHO ok, czas oczekiwania to parę dni. Od kiedy Audi ich kupiło to ogarnęło ten bajzel mocno. Ale ceny są... włoskie. Rozrząd (2x pasek, 2x napinacz, 2x rolka) to 1500 w ASO, 1200 na allegro. Dostępność części poza ASO mocno słaba.
  • Odpowiedz
@Cyklosporyba: nie mam najmniejszego problemu z Triumphem ;). Wiadomo, że wybór części nie jest tak bogaty, jak do Japończyków, ale z samą dostępnością problemu nie ma, tym bardziej, że Triumph jest dosyć popularną marką na zachodzie. Generalnie najwięcej do powiedzenia mają ludzie, którzy dane motocykle widzieli przez szybę na wystawie ;)
  • Odpowiedz