Wpis z mikrobloga

Czyli jak dobrze rozumiem, lepiej dać matce urodzić martwe dziecko, a potem zapewnić jej pomoc psychologiczną, niż po prostu nie doprowadzić do porodu i zmniejszyć traumę? xD

#!$%@?, no geniusze.

#aborcja #protest
  • 68
  • Odpowiedz
@Zelber: można podawać silne środki przeciwbólowe i zaprzestać uporczywej terapii, to zgodne z nauczaniem Kościoła

a sens jest taki, żeby nie dostały rykoszetem te dzieci, które by przeżyły
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@deusvult_: Po urodzeniu już się zalicza do ludzi i takie też prawa nabywa. Teraz pewnie powiesz że 7 miesięczne to też człowiek no to może do 12 tygodnia aborcja ? Czy to jeszczw człowiek a nie komórka moim zdanie tego nie da się rozstrzygnąć jak co było pierwsze kura czy jajko. Każda para powinna sama decydować czy zabija dziecko, nie zabiją czy zabije komórkę.
Jestem również za eutanazja po 18
  • Odpowiedz
@deusvult_: Moje pytanie nie dotyczyło tego, co można robić, tylko tego jaki jest sens zmuszania matki do rodzenia dziecka w takim stanie.
Podkreślam, że nauczanie kościoła mnie nie interesuje i nie dotyczy.
  • Odpowiedz
@Niebadzlosiem: eutanazja na własne życzenie? przecież to jak samobójstwo, nie jestem za takim zakazem

dla mnie nie sposób określić od kiedy dziecko zalicza się "do ludzi", czy od jakiegoś tam śmiesznego tygodnia czy nie, dlatego bierzemy pierwszy, możliwy moment - moment poczęcia
  • Odpowiedz
@Zelber: no chyba pytasz mnie, katolika, żeby poznać te nauki

sens jest taki, że medycyna nie jest bezbłędna i nieomylna, nie stwierdzi w stu procentach przypadków czy dziecko przeżyje czy umrze, a taką furtkę zostawiała aborcja eugeniczna
  • Odpowiedz
@deusvult_:

sens jest taki, że medycyna nie jest bezbłędna i nieomylna, nie stwierdzi w stu procentach przypadków czy dziecko przeżyje czy umrze, a taką furtkę zostawiała aborcja eugeniczna

Są przypadki, w którym można to stwierdzić w 100%
  • Odpowiedz
@deusvult_: właśnie samo prowadzenie ciąży i dążenie do porodu jest w takim wypadku uporczywą terapią. Nie dość, że takie dziecko nie ma szans na przeżycie, to chcesz dopuścić do tego żeby umierało w męczarniach dodatkowo ryzykując traumę i depresję całej rodziny. Podczas gdy możliwe są rozwiązania pozwalające uniknąć takiego dramatu. Oczywiście zawsze będą rodziny, które podejmą decyzje ze chcą doprowadzić ciąże do końca i szanuje to. Ar to nie ty
  • Odpowiedz
@Zelber: dobrze, to napiszmy taką ustawę aborcyjną, żeby te przypadki dopuszczać


@deusvult_: A co z innymi przypadkami? Co z ludźmi którzy będą całkowicie niesamodzielni? Rozumiem, że uważasz że kobieta powinna urodzić takie dziecko?
  • Odpowiedz
@ElLama: ale wiesz że taka "aborcja" to nie wygląda tak, że to dziecko w magiczny sposób znika. Takie chore dziecko po podaniu leków też trzeba urodzić bo z reguły do tej "aborcji" dochodzi ok 20 tyg.
USG na który wychodzą wady robi się ok 12 tyg, później trzeba to potwierdzić punkcją, potem musi zebrać się koncylium lekarskie i potem dopiero jest wizyta w szpitalu.
W niektórych przypadkach wady wychodzą na
  • Odpowiedz