Wpis z mikrobloga

@xdrcftvgy: Jutro mają zapadać jakieś decyzje na poziomie federalnym. Co do restrykcji dużo do powiedzenia na swoim terenie ma każdy kanton. W Zurychu jak na razie stabilnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Maski wymagane w komunikacji publicznej i sklepach, poza tym nie (chyba że jakiś przybytek sam tak zadecyduje). Siłownie otwarte, choć z limitem ilości osób. Sezon narciarski prawdopodobnie ruszy normalnie, ale mogą być jakieś restrykcje w restauracjach
@4833478: W Zurychu to akurat maski obowiazuja we wszystkich pomieszczeniach zamknietych. Zreszta jak w całym kraju - rzad to oglosil 1,5tygodnia temu w niedziele, o ile mnie pamiec nie myli.

@xdrcftvgy: W kraju jak w kraju. Zalezy bardzo mocno od regionu. Sa takie co maja wskaznik 2000 (wiec bija na łeb czechy/belgie), ale sa i takie z 335, wiec lepiej niz Polska.. Srednia w kraju to 711, wiec idzie ostro,
W Zurychu to akurat maski obowiazuja we wszystkich pomieszczeniach zamknietych. Zreszta jak w całym kraju - rzad to oglosil 1,5tygodnia temu w niedziele, o ile mnie pamiec nie myli.


@krzyzakp: Hmm, to ja nic o tym nie wiem, w pracy ani na siłce nosić nie muszę. W sklepach fakt, trzeba. W innych zamkniętych pomieszczniach nie licząc domu nie bywam ¯\_(ツ)_/¯
@4833478: Z tymi silowniami to zalezy czesto od konkretnego obiektu.. W zeszlym tygodniu na bulderowni maska tylko przy wejsciu, sam trening bez. Od tego weekendu juz w trakcie trzeba. Troche upierdliwe jak po 1h maska mokra, ale nie przeszkadza.
Co do obowiazku spojrz na: https://www.bag.admin.ch/bag/de/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/masken.html#1416629835 - a dokladniej: "Per 19. Oktober 2020 hat der Bundesrat die Maskenpflicht ausgeweitet: Es gilt zusätzlich Maskenpflicht in öffentlich zugänglichen Innenräumen von Einrichtungen und Betrieben sowie
Bazylea: kolejki do punktu testów na 2h czekania (pic), poza tym tak jak w całej Szwajcarii, maseczki w miejscach publicznych, itp. Od soboty można wjechać do Niemiec ale od razu 14 dni kwarantanny, poza przygranicznymi kantonami, możemy wjechać na max 24h. Byłem dzisiaj w Niemczech, na granicy pusto, dzień jak co dzień.