Wpis z mikrobloga

Skończyłem Mafię 2, fajna gierka, chociaż może trochę krótka i strasznie liniowa. Rekompensuje to ciekawa historia, dużo przerywników i rozmów w czasie misji. Oprawa graficzna idealnie komponuje się z muzyką i innymi elementami gry.

Jeszcze jedyne co mógłbym dodatkowo wytknąć to brak możliwości prowadzenia "własnej działalności" jako capo.

+historia

+całkiem fajna oprawa graficzna

+muzyka

+nawiązanie do pierwszej części i ending.

-troszkę krótka

-zbyt łatwa? grałem na najtrudniejszym i w całej grze tylko 20 powtórzeń miałem.

-miałem wrażenie, że mapa jest strasznie mała.

ocena 7/10

#gry #recenzja #grajzwykopem
Gadzinski - Skończyłem Mafię 2, fajna gierka, chociaż może trochę krótka i strasznie ...

źródło: comment_in7w2UlAImYVM1qD9k2Zq33ZPaxY4c1P.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kukki: ocenowo? Mafia 1 solidne 8/10, ale praktycznie te same plusy i minusy z tym, że w mafii 1 był freeride, a tutaj nie ma. Jeżeli grałeś w Mafię 1 i Ci się spodobało to koniecznie zagraj w 2, bo według mnie opłaca się :)

@Cender: Dokładnie :/ Mam tylko nadzieję, że 3 będzie kontynuacją wydarzeń z dwójki, albo wprowadzą konkretne rozszerzenie, który by kontynuował wątek.
  • Odpowiedz
@Gadzinski: Grałem w jedynkę i dwójkę. Byłem bardzo zły po przejściu 2-ki, bo nie dorównała swojej poprzedniczce. Generalnie nie spodobało mi się, że widać było, iż wiele rzeczy powinno być w grze ale postanowili je wywalić albo zrobić z tego dlc. Sparzyłem się mocno.

Ocenowo dawałbym 9/10 1-ce a dwójce... 6.5 bo z-----i strasznie taki potencjał
  • Odpowiedz
@Kukki: Widać, że mocno postawili na scenariusz gry i według mnie historii nie ma nic do zarzucenia. Ending tak jak mówi @Cender to straszny Cliffhanger. Ma to swoje złe i dobre strony.

Druga sprawa, to to, że Mafię 2 stworzono dopiero po 8 latach od jedynki. Człowiek po takim czasie ma pewien sentyment.

Możesz powiedzieć jakie masz zarzuty pod kątem drugiej części?

@johnny-oio: Czyli nie opłaca się
  • Odpowiedz
@Gadzinski: mocno zawiodły mnie pewne bolączki mechaniki i decyzje 2k games oraz ich idiotyczne tłumaczenie

-brak broni białej

-topienie się w
  • Odpowiedz
@Gadzinski: Nie wiem, może i się opłaca ale masz licznik punktów i ci wyskakuje za wszystko co zrobiłeś - prędkość, drift, zabójstwa i liczy ci te punkty i jakieś tam mnożniki a na koniec misji dostajesz ileś tam gwiazdek. Bardzo mnie to irytowało więc zaraz odpuściłem ;)
  • Odpowiedz
@Gadzinski: te dodatki które wyszły to straszna bieda, nie warte pieniędzy ani nawet prądu potrzebnego na ich ściągnięcie

Ja też bym dał 7/10. Generalnie gra jest bardzo dobra, tyle że ludzie mieli po prostu wysokie oczekiwania po jedynce (co jest zrozumiałe bo była świetna) i studio nie podołało. Klimat zachowała, były wciągające cutscenki, dobrze zarysowane postacie, gra wizualnie i dźwiękowo (soundtrack mniam) świetnie dawała radę nawet na słabszych sprzętach. Krótka? Strasznie krótka, gdyby chociaż była trudniejsza to by człowiek miał mylne wrażenie po wielu kliknięciach LOAD (może miało to miejsce w jedynce, nie pamiętam już). Za tą jej krótkość uciąłem 1 pkt od 10.

Fabuła urywa się nagle, co dla mnie było jednoznacznym ogłoszeniem światu "tak tak, w przeciągu roku czy pół damy kontynuację". Niestety, dali d--y jak mało kto bo było podłoże w postaci dużego, niewyeksploatowanego w dużej części miasta, które aż prosi się o to by go użyć. Za to odejmuję dwa punkty od oceny. Mamy
  • Odpowiedz