Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Macie pomysł na jakiś sprawdzony alternatywny pojemnik (klosz?) do komory podciśnieniowej (do wyciągania bąbelków powoetrza z zalewanych form różnych).

Wstępne testy z solidnym budowlanym wiadrem przykrywanym grubym poliwęglanem (w który mam wkręcone złączki i zawór) słabo wyszły - o ile ciśnienie mu nie przeszkadza, to podciśnienie strasznie deformuje do wnętrza...

#warsztat #majsterkowanie #odlewnictwo (sory jeśli tag dotyczy tylko odlewów wysokotemperaturowych a nie zalew silikonowych czy żywicznych) #zywicaepoksydowa
  • 6
@rhqq: rura to genialny pomysł, o ile to wytrzyma. Wezmę 1m rury grubej pomarańczowej, wstawiona/wklejona tam półeczka, i wszystkie zalane formy wsuwam na raz, i się odpowietrzają.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rhqq: a masz może wiedze, jaki konektor złączka czy jak to nazwać - jest w podciśnieniu używane? Mam 1/4" bsp gwint, ale jaki jest typ tego złącza-docisku-końcówki z zaokrągloną główką by po nakręceniu się to samouszczelniało?

Albo - pod jaka nazwa szukać, by takie przejściówki jak ponizej znaleźć, z tego 1/4 sae na jakiś inny gwint, który już sobie mogę wkręcić w armaturę, na który coś nagwintuje i ożenię z jakimś
hrumque - @rhqq: a masz może wiedze, jaki konektor złączka czy jak to nazwać - jest w...

źródło: comment_1604174210DjvaCm7C7NeUhKwXbIcO4T.jpg

Pobierz