Wpis z mikrobloga

Mirki i Mireczki, czy któreś z Was ogarnia jak w EPU składa się skargi na orzeczenie referendarza? Wykonałem stronę www dla pewnego Janusza biznesu, który nie chce mi zapłacić za moją pracę. Wiedząc, że EPU istnieje i ponoć ułatwia odzyskiwanie takich należności, złożyłem pozew. Dzisiaj otrzymałem informację, że umorzono mi postępowanie, bo niedostatecznie zdefiniowałem kwestię odsetek i mam od dzisiaj 7 dni na złożenie takiej skargi. Najchętniej to w ogóle zrezygnowałbym z tych odsetek w moim pozwie i ograniczył się tylko do pozwu o zaległą kwotę. Ktoś ogarnia, jak to w ogóle zrobić w tym EPU? #januszebiznesu #programista15k
  • 9
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@presto41: dzialales jako przedsiebiorca? Masz jdg? Jak tak, to popraw je jako odsetki w transakcjach handlowych - i domagaj sie dodatkowo ekstra 40 euro ( ͡° ͜ʖ ͡°) lub wiecej, jezeli kwota dochodzona jest wyzsza
@wojteksrz: Działałem jako osoba fizyczna i spisaliśmy między sobą umowę o dzieło. Typ nie dotrzymał żadnych terminów. Ja ze swojej strony zrobiłem wszystko, czego Janusz ode mnie oczekiwał, po czym Janusz stwierdził, że mi nie zapłaci. Te odsetki to śmieszne kwoty, dlatego nie będzie mi żal zrezygnować z nich. Wiesz, jeżeli przez te kilka złotych mają mi odrzucić cały pozew, to wolę z nich zrezygnować. Zadałem takie pytanie, bo nie za
@wojteksrz: dobra, znalazłem miejsce, gdzie składa się takie skargi. Teraz pytanie, czy w tej skardze próbować obliczyć te odsetki, czy napisać tam, że rezygnuję z odsetek i wycofają to z pozwu?