Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 147
Jako że coś się zepsuło i chwilowo nie było mnie słychać to ponowię wpis w wersji moderator friendly bo widzę, że ktoś nie kuma że przekleństwa można wygwiazdkowac bo jest taka opcja.

Pisałam już na strajku, napiszę i tutaj:

Mam parę przemyśleń odnośnie naszych strajków i chciałabym się z Wami podzielić.
1. Organizacja: piątkowa blokada mostów pokazała jak ważna jest komunikacja na całej długości spaceru. Apeluję aby na końcu marszu szła osoba będąca w ciągłym kontakcie z kimś idącym na czele. Będzie łatwiej na szybko zmienić trasę jeśli przyjdzie nam się skądś wycofać. Myślę, że pozytywnie wpłynie to tez na bezpieczeństwo. Jeśli się uda, przydałoby się tez kilka osób z kontaktem wśród protestujacych aby w razie problemów szybko poinformować ludzi wokół.
2. Stosunek do Policji. Na wstępie chcę nadmienić, że to ja jestem tą dziewczyną spisaną pod sceną w trakcie powitania Dudy. Byłam spisana jako świadek zakłócania porządku przez osoby, które powinny być po drugiej stronie blokady oraz zostałam zaatakowana jajkiem przez zwolenniczkę PAD. Sprawa na Policji została bardzo sprawnie załatwiona, jest wniosek o ukaranie agresorki a pan Policjant sam doradzał co robić dalej aby nie popuścić. W piątek minęłam kilkoro klaszczących policjantów. W sobotę na Ostrowie sami zachęcali do spacerowania. W związku z tym apeluję: nie róbmy na nich nagonki. Wrocławska Policja nas popiera i chroni, nie dawajmy im powodu do interwencji. Jeśli to możliwe, podziękujmy im za pracę i obecność na początku jutrzejszej blokady.
3. Pilnujmy się z hasłami - wiem, że wszyscy jesteśmy ZDENERWOWANI, ja też i moim ulubionym jest "ODBYWAĆ GWAŁTOWNY STOSUNEK SEKSUALNY Z PiS", ale dobrze by było gdyby osoby posiadające megafon uzgodniły ze sobą co nadajemy żeby przekaz był jasny, krótki i zrozumiały, bez walenia smutów.
4. Nie zostawiajmy po sobie śmieci, nie niszczmy mienia publicznego ani prywatnego - czym innym jest naklejenie kartki a czym innym sprejowanie po murach - za zamalowywanie tych napisów i tak zapłacimy w podatkach a nie przysparza nam to zwolenników.
5. Bądźmy otwarci na innych protestujacych. W jedności siła. Będąc na Rynku zaprośmy restauratorów, pracowników gastro, przedsiębiorców, lekarzy, rolników, nauczycieli, branżę fitness i wszystkie inne grupy które również są ZDENERWOWANE
7. Starajmy się iść w rzedach, z odstępem 1,5 metra - raz że bedzie bezpieczniej a 2 zajmiemy więcej miejsca ^^
8. Uczmy biologii zamiast bazować na dowodach anegdotycznych. Powiedzmy o tym, że prolajferzy nie rozróżniają lekkiego upośledzenia od stanu wegetatywnego. Że nie znają pojęcia eugenika ale chętnie nim operują. Że zygota to nie "dziecko" i że mnóstwo ciąż obumiera samoistnie w pierwszym cyklu. Na pewno wśród nas jest ktoś mądry kto ich wypunktuje.
9. Do zobaczenia!!!

10.: weźmy coś do robienia hałasu- patelnie i łyżki są super

#wroclaw #protest
  • 29
@krave: Nie ma punktu 6 ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wiem czy wcześniej przeczytałaś ale do komunikacji polecam zrobienie małej grupki na telegramie i osoby z niej umieścić na początku, w środku oraz na końcu marszu. Niech one się komunikują w sprawie dalszego kierunku i rozpowszechniają wiadomość :)
@krave: Wszystko fajnie, ale pokojowe protesty nie mają żadnego sensu.
PiS przeczeka, a potem, tak jak to ma w zwyczaju, wyszcza Wam się do ryja.
Już chcą zrobić z Wróblewskiego RPO. Tak się Was przestraszyli.
Tzn tak się nas przestraszyli, bo uczestniczę w tych protestach i widzę, ze chodzenie i śpiewanie nie przynosi żadnego skutku.
10.: weźmy coś do robienia hałasu- patelnie i łyżki są super


@krave: brzmi jak coś pasującego na strajk kobiet...
(krzywdę robicie temu ruchowi tak go nazywając bo alienujecie sporo zdenerwowanych ludzi)