Wpis z mikrobloga

Widzicie tą śliczną buźke? Hmm? Piękne co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale co nie chciałbyś mieć takiego synka? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jeszcze nie widziałem i nie słyszałem by ktoś kto jest w ciąży pragnął takiego dziecka, nigdy. Takich dzieci nikt nie chce, #!$%@? nam do świadomości, że "hurr durr nie usuwaj tego dziecka to nie moralne !!!11".

#!$%@?!!!

Doszliśmy do takiego etapu ludzkości gdzie upośledzone płody nie powinny się rodzić. Na Islandii 99% płodów z trisomią jest usuwane i dobrze! Wady genetyczne powinny być uswane już na procesie prenatalnym. Czy to jest moralne? OCZYWIŚCIE! A czy moralnym jest to że przez takiego potworka rodzina cierpi? Rodzeństwo nienawidzi ich bo rodzice nimi się tylko zajmują, zadłużenie, nałogi to jest rak co niszczy strukture rodziny. A na dodatek reszta społeczeństwa musi na nie łożyć, setki,tysiące,miliony złotych by Jasiu zrobił kupke nie w łóżko a w spodnie. W starożytnej Sparcie upośledzone dzieci były zrzucane w przepaść. Teraz nie trzeba tego robić bo mamy aborcje. Aborcja jest humanitarna i jest to prawo każdego człowieka.

Argument że Hitler też tak chciał uczynić świat by rodzili się tylko zdrowi, ale spytaj sam siebie czy chciałbyś by twoje dziecko urodziło się upośledzone? Pragniesz tego? Jak tak to spoko twoje prawo, ale nie rość sobie prawa do reszty społeczeństwa by płaciło na Ciebie byś sobie potworka mógł hodować! Aborcja legalna zawsze.

#protest #aborcja #koronawirus #bekazpisu #bekazprawakow #4konserwy #konfederacja #polska #przegryw
Pobierz s.....a - Widzicie tą śliczną buźke? Hmm? Piękne co nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale co nie chcia...
źródło: comment_1603615565NUK6yrg6uAu8BUspEyjooP.jpg
  • 105
@tei-nei: póki płód nie odczuwa bólu to aborcja powinna być dozwolona i powinna pozostać jedynie kwestia sumienia rodziców. Wiadomo że nawet dziecko powinno mieć prawo do godnej śmierci natomiast to o czym mówisz to nazistowskie myślenie. W takim razie postawmy pod mur do odstrzału każdego człowieka po wypadku np na wózku inwalidzkim. Bo w końcu on też jest już "nieprzydatny".
@tei-nei: Mam znajomą co urodziła dziecko ze zespołem Downa i jakoś oboje sobie radzą i są szczęśliwi. Ty nie jesteś rozsądna tylko leniwa jak świnia skoro myślisz, że urodzenie zdrowego dziecka sprawi, że będziesz miała "łatwo" wszystko zalezy od kobiety i mężczyzny. Dodatkowo niektóre upośledzenia wychodzą z czasem. Na przykład w wieku 3-4 lat i co wtedy? Zabić?
@timeofthe: nie sądzę, żebym myślała po nazistowsku. jestem za tym żeby nikt nie musiał niepotrzebnie cierpieć, więc według mnie usuwanie upośledzonych jednostek jest moralnie lepszym wyborem, bo wtedy nie męczy się ani rodzina, ani to dziecko. oczywiście nie znaczy to, że rodzina która zdecyduje się na aborcję nie cierpi, na pewno nie jest to dla nich łatwa decyzja do podjęcia. ale tacy rodzice szybciej się pozbierają po aborcji i być może
@tei-nei: ale dziecko z downem nie ma świadomości że jest chore i zakładam że większość chce żyć. Co innego dziecko które się rodzi kompletnie zdeformowane i cierpi. Poza tym jeśli ktoś urodził chore dziecko to jest duże prawdopodobieństwo że następne też będą chore więc odpowiedzialny człowiek robi szereg badań albo decyduje się na adopcję a nie popełnia kolejne ryzyko.
@timeofthe: ja bym nie zakładała czy dziecko z downem nie mające świadomości że jest chore chce żyć, skoro na pytanie "jesteś ciężko chory na downa, chcesz żyć czy nie?" nawet ci nie odpowie.
przypuszczam, że rozsądna rodzina nie zdecyduje się na kolejne dziecko, jeśli pierwsze urodzi się chore. chociaż i z tym często nie bywa tak kolorowo. bywa też tak, że downy płodzą kolejnych downów...
@tei-nei: "według mnie usuwanie upośledzonych jednostek jest moralnie lepszym wyborem, bo wtedy nie męczy się ani rodzina, ani to dziecko." Według Twojej logiki i bardzo płytkiej moralności to powinno się zabić gdyż rodzina i dziecko będą się męczyć przecież. Widzę, że jesteś entuzjastką eugeniki kiedyś też byli tacy "fani" nawet używasz podobnych sformułowań nie człowiek tylko "jednostka/ki" by odczłowieczyć człowieka bardzo często wykorzystywane by zmniejszyć swoją wrażliwość na zabijanie. Naziści też
@erere1223: widzę argumentum ad hitlerum i dalej nie czytam. sami kurna narzekacie jak lewaki was wyzywają od "dosłownie hitlerów," ale kiedy wam pasuje to idziecie tą samą retoryką - bo ktoś się z wami nie zgadza, to od razu jest nazistą.

niebiescy tak lubią oskarżać kobiety o to, że są zbyt emocjonalne i myślą tylko uczuciami. ale kiedy jako różowy nie myślę uczuciami i pytam o logiczne uzasadnienie z tymi chorymi