Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 232
@pyroxar: Aborcja nie zabija osób. Bycie gatunku Homo sapiens to za mało, aby być osobą. Zwłoki ludzkie też są gatunku Homo sapiens.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Szanowny @R187: osoba to raczej wytwór prawa. Ale nie znam etymologii tego słowa.

Jednak my mówimy o filzofii, nie o prawie.
  • Odpowiedz
@R187: ten geniusz @pyroxar po przeczytaniu ktorejs ksiazki ze wstepem do filozofii na potege sypie pojęciami których nie rozumie, dlatego nie wie też że jego argumenty nie mają nic wspólnego z dyskusją. Chodzi o to tylko żeby rzucić 14 filozoficznych pojec i paradoksow tak zeby brzmialo madrze - typowy wykopek i tak nie wie o czym on mowi wiec sie z nim zgadza.
  • Odpowiedz
zamiast atakować mnie personalnie, wykaż że nie mam racji.


@pyroxar: nie zamierzam ci tlumaczyc dlaczego paradoks statku Tezeusza ma sie nijak do legalności wyskrobania kupy mięsa która nigdy nie będzie funkcjonujacym czlowiekiem bo umrze w 3 godziny po porodzie. Po prostu to nie ma sensu bo nie rozumiesz tego paradoksu. Przeczytales to na wiki i udajesz mądrego.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Szanowny @TurboDynamo: aha.

Byt nie zależy od formy. Chociażby z powodu, że pojęcie danej rzeczy zawiera więcej własności niż tylko fizyczne właściwości.

Jeżeli nie widzisz różnicy między Zabiciem, a walką o życie, w najgorszym razie przegraną, to niestety trudno tu dyskutować.

Masz dwa wyjścia, albo wytłumaczyć mi dlaczego nie rozumiem dobrze paradoksu, albo dalej atakuj mnie personalnie z pozycji tego 'mądrego'.
  • Odpowiedz