Wpis z mikrobloga

@Bellie: Jest pełno domów opieki gdzie siostry zakonne opiekują się takimi kobietami.

A okna życia? Mało ich jest? Gdzie większość z nich jest prowadzona przez siostry.
  • Odpowiedz
@Bellie: Napisałem Ci, że Twoje pierdy są o kant dupy potłuc i m.in. używasz różnych słów w ogóle niezgodnie z ich znaczeniem, więc co mi tu #!$%@? o "wyjaśnianiu zagadnień" xD Widzę że Ci się skończyły argumenty i jedyne co potrafisz to jebnąć focha xD
  • Odpowiedz
@Bellie: w zasadzie rzad nie prowadzi zadnego takiego osrodka: "W Polsce fundacja Caritas, organizacje pro-life oraz zakony żeńskie prowadzą co najmniej 40 tego typu placówek[2]. Także stowarzyszenie Monar[6] oraz inne organizacje pozarządowe zajmują się prowadzeniem licznych domów dla samotnych matek[1].

W Polsce w 2017 roku, wedle serwisu "WP Parenting" organizacje katolickie prowadziły 32% domów samotnej matki, a Stowarzyszenie MONAR/MARKOT - 29%, spośród ogólnej liczby 62[7].

Według danych katolickiego portalu Deon
  • Odpowiedz
@Bellie: nie, caritas jest finansowany ze zbiorek, kiedys sprzedawali uzywana odziez z tych zoltych kontenerow, sprzedaja swiece, kalendarze, finansowani sa z 1proc podatku, mozna znalezc wiele zrodel finansowania
  • Odpowiedz
@Klepajro: No offence, ale nie wiem w jakim środowisku się obracasz. Wierz mi, bądź nie wierz że nadal b. dużo młodych ludzi chodzi do kościoła. Wiem, że przekaz z mediów i z wykopu jest inny, ale jak masz ochotę sprawdzić to wejdź kiedyś w niedzielę do pierwszego lepszego -zobaczysz. U mnie na południu Polski b. dużo młodych odwiedza kościoly
  • Odpowiedz
@Bellie: xD ale ty masz sprany beret, jakiej indoktrynacji? zadalas pytanie gdzie kosciol prowadzi tego typu osrodki to ci podalem dowod, wiec twoje zarzuty sa idiotyczne. co wiecej jak widac zadnego typu osrodka nie prowadza organizacje "kobiece"
  • Odpowiedz
@Bellie: Nie, małopolska. I to wcale jakaś wiocha. Choćby przy rynku w Krk, na Pl. Dominikańskim. W niedzielę nawet o 21 jest full ludzi (głównie studentów). To pierwszy z brzegu przykład, nie musisz wierzyć, można sprawdzić.
  • Odpowiedz
@flumpy_bread: no to Ci wytłumaczyłam - organizacje kościelne robią to po to, żeby sobie wykreować nowych płatników. Wspomogą taka matkę dwa lata, a ona do końca życia będzie płacić na kościół i tak chować swoje dzieci. Nie wiem z jakiej racji feministki miałyby robić domy samotnej matki. Czemu mężczyźni nie robią domów samotnych ojców w takim wypadku? Czy to znaczy, że mają w dupie samotnych ojców?
  • Odpowiedz
@Bellie: kobieto, powiedzialas ze kosciol nie prowadzi zadnej a prowadzi, a jak sie okazalo ze tak jest to nagle sa zli bo robia to IDEOLOGICZNIE. nic nie stoi na przeszkodzie aby w koncu organizacje prokobiece zaczely robic to samo, ale jak widac stac je tylko na posty na instagramie
  • Odpowiedz