Wpis z mikrobloga

@Volki: znaczy co? Jak nie będzie socjalizmu, to samotna matka dziecka, które nie chodzi, ledwo kontaktuje, nie mówi (za to potrafi godzinami przenikliwie krzyczeć), magicznie będzie w stanie rozdwoić się i jednocześnie pracować i zajmować dzieckiem? A teraz to wina "socjalizmu" że wegetuje żyjąc z zasiłków, a jak zasiłków nie będzie to będzie bogata i szczęśliwa? To chcesz powiedzieć?
  • Odpowiedz
@Borciuch: pomoc z definicji jest bezinteresowna. Jeśli "pomagasz" komuś, bo oczekujesz wdzięczność, lub liczysz na to, że sytuacja się odwróci to nie pomoc a manipulacja. Osoba której pomogłeś nie jest Ci winna nawet podziękowań, nie jest winna absolutnie niczego. Co więcej w miarę możliwości powinno robić się to anonimowo.

Mam bardzo duże wątpliwość jeśli chodzi o ich intencje. Skoro utrzymują się z tych pieniędzy, kupują sobie domy, samochody i tak
  • Odpowiedz
pomoc z definicji jest bezinteresowna. Jeśli "pomagasz" komuś, bo oczekujesz wdzięczność, lub liczysz na to, że sytuacja się odwróci to nie pomoc a manipulacja. Osoba której pomogłeś nie jest Ci winna nawet podziękowań, nie jest winna absolutnie niczego. Co więcej w miarę możliwości powinno robić się to anonimowo.


@Pierorzek: ale to jest tylko Twoja interpretacja.
Twierdzisz wiec ze roznego rodzaju fundacje nie niosa pomocy? Jurek Owsiak nie pomaga?

Mam bardzo duże wątpliwość jeśli chodzi o ich intencje. Skoro utrzymują się z tych pieniędzy, kupują sobie domy, samochody i tak dalej a tylko część przekazują biednym to moim zdaniem jest to model biznesowy a
  • Odpowiedz
@Borciuch: wiem, że pomagają. Uważam tylko, że nie należą im się aż takie brawa jakich sobie życzą, bo ich intencje nie są czyste. Zwęszyli interes, gdyby to nie było tak opłacalne wielu z nich by odeszło.

Rzeczywiście idzie im dobrze ale to nadal dobrze prosperujący biznes.
  • Odpowiedz