Wpis z mikrobloga

Moja prognoza polityczno-propagandowa (może się nie sprawdzić, prognozy tak mają):

pokrzyczą sobie, może z czasem coraz głośniej i za tydzień dowiemy się że trybunał popełnił błąd, czy coś, albo po prostu uzna że przepis jest niekonstytucyjny ale i tak nie będzie go zmieniał (tak chyba można)?

W każdym razie prawo aborcyjne zostanie jakie było, a protestujące Julki (i to protestujące bez żadnego powodu, bo przecież protestują przeciwko zmianie prawa która nie miała miejsca ¯_(ツ)_/¯) zostaną oskarżone o zaostrzenie drugiej fali koronawirusa i śmierci wszystkich ich babć, pomimo wzorowych działań państwa, budowy szpitala na stadionie itp. Bo nawet najlepsze przygotowania pana premiera w niczym nie pomogą kiedy ludzie tak rażąco łamią zakaz zgromadzeń. ( ͡º ͜ʖ͡º) Oburzające!

#aborcja #koronawirus
KEjAf - Moja prognoza polityczno-propagandowa (może się nie sprawdzić, prognozy tak m...

źródło: comment_1603481573oIVi8dsfnjai3ajSewgKxp.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@KEjAf oby się zreflektował w porę, chociaż zemsta na pislamie jest nawet bardziej kusząca. Ciekawe tylko jakie TVP bedzie naku%wiać fikolki jak się karakan z tego będzie chciał wycofać.
  • Odpowiedz
@Chuseok: mogę też wypić herbatkę, pozwól że na razie ograniczę się do tego.

Ależ te dyskusje polityczne na wypoku są znakomite, uczta intelektualna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Chuseok: ciekawe co też takiego wcześniej nie przeczytałeś a później doczytałeś i dlaczego miało to wpływ na usunięcie tej rekomendacji z pierwszego komentarza (cyt: "zwal konia"). ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@KEjAf: Nie chcę Ci rujnować nadziei, ale do całkowitego wykreślenia przepisu przez TK nie potrzebne jest działanie parlamentu. Przepis przestaje obowiązywać w chwili publikacji orzeczenia, chyba że TK wskazał inny termin. Ustawa byłaby potrzebna gdyby TK wskazał że przepis trzeba w jakiś sposób naprawić, ale to tutaj nie ma miejsca.
  • Odpowiedz
@maniac777: no to może uchwalą nowy podobny, no nie wiem, w każdym razie wygląda na to że faktycznie zdecydowana większość społeczeństwa jest przeciwna takiej zmianie, spodziewałbym się że to odkręcą, przynajmniej częściowo. A temat zastępczy i winny drugiej fali wirusa na pewno się przyda.
  • Odpowiedz
@KEjAf: W tej chwili chyba jedyny sposób na odkręcenie tego to uchwalenie zmiany konstytucji co by czyniło orzeczenie TK bezprzedmiotowym - ale to pewnie nie przejdzie.
  • Odpowiedz
@maniac777: czemu nie, może nawet taki był plan:

1. Trybunał orzeka niekonstytucyjność przepisu, co rodzi opór całej lewicy i części prawicy.
2. PiS na to: no, to nic na to nie poradzimy, taka jest konstytucja, konstytucję trzeba szanować. Ale możemy ją zmienić jeśli tak bardzo chcecie, hehe, tylko potrzebujemy głosów KO, mamy już nawet gotowy projekcik, poprzecie, czy jednak nie lubicie aborcji?

( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz