Wpis z mikrobloga

@imdb:

a jesli chodzi o droge to w koncu tych azerow co ida w kierunku Lacina/Berdzora zmasakruja


Tak jak od 20 dni rysowane są kotły na Twitterze. Co 2-3 km postępów Azerów pojawiają się wpisy o tym że Ormianie wpuszczają w zasadzkę i zaraz będzie masakra. Azerowie dotarli do Ormiańskiej granicy i wciąż zapowiedzi niechybnej rzeźni. Nie twierdzę że Azerowie są niezwyciężeni. Nie widzę zwyczajnie aby ich postępy były coraz wolniejsze.
@imdb:

te szkole jak dla mnie jest tylko na pokaz, nikt ich nie wysle na front


Przejrzyj nagrania z walk w lasach czy nagrania trupów od Azerów. Wiele osób ma adidasy na nogach. ja wiem że determinacją i mimo dużych strat można cuda robić, ale to Armenia jest mniej ludna w tej wojnie.
@Franzowaty: kto się nie odważy strzelić w stronę Iranu?

Azerowie? Oni nie mają takiego zamiaru
Turkowie? jeśli do czegokolwiek dojdzie to będą bombardować dronami bo Sułtan nie jest chętny do stosowania piechoty

Co do Iranu to sam jestem ciekaw jaki mają potencjał bojowy i na ile mogą sobie pozwolić.
@Aryo: poruszyłes temat ostrzału artyleryjskuego szlakow komunikacyjnych i tras dostaw. Azerowie musieliby zaczac ostrzeliwac konwoje po iranskiej stronie aby miec pewnosc ze przerwa dostawy.
Armenia dostaje dostawy droga ktora jest poza zasiegiem artylerii azerskiej.
Poza tym..... Rosja wyraznie zapowiedziala obronę integralnego terytorium Armenii a zapewne dostawy sa prowadzone przez rosyjski personel.
Gdyby wiec azerowie zdecydowaluby sie w jakikolwiek sposob przerwac linie, naraziliby sie na odwet.
Nieee oni są pewni ze nie