Wpis z mikrobloga

@MARCIN1142: Dlaczego aborcja w przypadku zagrożenia życia matki czy w sytuacji skrajnych deformacji płodu miała by być nielegalna?
Należy przymuszać kobiety aby rodziły martwe dzieci?
Jestem niezmiernie ciekaw opinii osób popierających obecne zmiany.
Sam jestem zwolennikiem Konfederacji. Kapitalizmu i patriotyzmu. Jednakże tej decyzji nie jestem wstanie zrozumieć całkowicie, gdyż nie ma ŻADNYCH sensownych argumentów przemawiający za jej słusznością.
Co ciekawe islamski Iran (szyicki) dopuszcza prawo aborcji do 19 tygodnia ciąży w momencie bardzo poważnych chorób płodu skazujących go na pewną śmierć #pis #aborcja #protest #konfederacja
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

aborcja w przypadku zagrożenia życia matki

tego absolutnie nikt nie postuluje

w sytuacji skrajnych deformacji płodu

tutaj pojawia się trudny problem etyczny, bo kto decyduje gdzie jest granica silnej deformacji, a gdzie już dziecko zasługuje na ochronę prawną?

@MARCIN1142
  • Odpowiedz
@MARCIN1142: w tych dwóch kwestiach i paru innych nie ma żadnych sensownych argumentów i nie znam nikogo kto by postulował takie hasło. Nawet super tradycyjni kapłani katoliccy mówią jasno że katolicyzm w przypadku zagrożenia życia matki stawia na równi jej życie i życie dziecka a nie jedno nad drugim i decyzja należy wtedy do matki zaś w przypadku martwego płodu, skrajnych deformacji płodu jednoznacznie uniemożliwiających mu samodzielne życie możliwe jest
  • Odpowiedz
  • 4
@MARCIN1142 Problem aborcji eugenicznej był taki, że dotyczyło to dzieci, które mogą funkcjonować w społeczeństwie.

Nikt nie postuluje nawet o zakazie aborcji w przypadku zagrożenia życia matki.
  • Odpowiedz