Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie do wszystkich twierdzących, że obostrzenia są niepotrzebne, a cała pandemia to ściema:
Czy lekarze podpinają zdrowe osoby do respiratorów? Przecież teraz mamy zajęte w kraju prawie wszystkie respiratory i to mimo obostrzeń. Skoro śmiertelność jest tak niska, a wirus nie jest groźniejszy od grypy,to po uj oni podpinają tych chorych od respiratorów? I jeśli teraz już nie mamy wolnych respiratorów, to jeśli zdejmiemy wszystkie obostrzenia i chorych będzie 2-3 razy więcej, to co zrobić z dodatkowymi chorymi którzy muszą być do respiratora podpięci?

#koronawirus #covid19
  • 21
@wodzik: A jaka jest skuteczność tych obostrzeń? Ktoś to weryfikuje? W tym tygodniu mocno wszyscy zaczęli to cisnąć od mediów, opozycji do szurow antymaseczkowych i hop siup aborcja zakazana.... kaczdafi uderzył z grubego działa pytanie czy ma tyle amunicji ze wytrzyma do Marca na cotygodniowych aferach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wodzik: a kto mówi że pandemii nie ma. Co zrobiły rządy któregokolwiek kraju w Europie w lato? Nic. Serio wierzysz jeszcze w to? Jest wirus a pandemia to wymysł by ukryć kryzys i utrzymać się przy władzy. Gdyby nie wirus to we Francji już byłyby wybory nowe...
@dzester: Czyli nie mamy już praktycznie wolnych respiratorów, ale obostrzenia są nieskuteczne, to powinniśmy wszystko na full otworzyć? I nie chodzi mi o to, że rząd działa nieskutecznie, tylko konkretnie o ludzi którzy twierdzą, że pandemia jest niegroźna i nie trzeba robić żadnego lockdownu, bo śmiertelność jak na grypę...
Jest wirus a pandemia to wymysł by ukryć kryzys i utrzymać się przy władzy.


@wiem_wszystko: ok, w takim razie dokładnie do ciebie było pytanie: Po #!$%@? lekarze podpinają tyle ludzi do respiratorów, że prawie nie mamy wolnych już w kraju? Skoro to wszystko po to, żeby utrzymać się przy władzy, to rozumiem, że ci ludzie pod respiratorami, to wynajęcia aktorzy?
@wodzik: Nadal się zapytam czy ktoś weryfikuje czy te obostrzenia są skuteczne? W sklepach maseczki od lutego/marca są obowiązkowe tak samo jak w budynkach użyteczności publicznej... czemu jest gorzej?

„Jak do tego doszło niewiem” ( ͡° ͜ʖ ͡°) śpiewa sanepid i rząd ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dzester: to, że rząd nie ma pomysłu jak walczyć z pandemią, to jedna sprawa, a to jak ludzie chodzą w tych maseczkach to już kompletnie coś innego. Ale to, że wszystkim nosy spod maseczek wystają, to jest po trosze też myślenie "przecież ta pandemia to jakiś śmiech na sali, kto to widział, że obostrzenia w całym kraju jak tylko tysiąc osób chorych, a w ogóle to grypa groźniejsza". Sam mam w
@wiem_wszystko: no czytanie ze zrozumieniem leży widzę. Pytam bo ludzie twierdzą, że wirus jest niegroźny w sumie i obostrzenia są niepotrzebne. Więc się pytam ludzi którzy twierdzą, że to ściema (np żeby utrzymać władzę, czy ukryć kryzys) jak to możliwe, że od takiego niegroźnego wirusa mamy zajęte wszystkie respiratory w kraju?
@wodzik: to ci tłumacze dlaczego ludzie trafiają pod respirator. bo zawiodły procedury. nieraz jest tak że zgłasza sie ktoś z objawami a lekarz kaze zrobic test a test za 3 dni. Za 3 dni zamiast opieki takiemu człowiekowi starszemu pogarsza się maksymalnie i trafia od razu pod respirator. Stąd tyle zajętych...
@wiem_wszystko: Ale ja nie pytam czy procedury są ok. Serio masz taki problem, żeby przeczytać 2 zdania i zrozumieć o co człowiekowi chodzi? Ja chce, żeby ktoś kto wierzy że wirus to ściema mi wytłumaczył, czemu co jesień nie mamy tylu zajętych respiratorów, skoro wirus jest tak samo groźny jak grypa. Przecież co roku powinniśmy mieć taki sam problem. I czemu teraz nagle zmieniasz zdanie, że jakieś procedury zawiodły? Przecież to
@wodzik: ale ty rozumiesz ze liczba respiratorów powiększyła się w tym roku, nie masz nawet liczby ile osób potrzebowało takiej pomocy w 2019 roku bo nikt tego nie prowadzi tak wnikliwie jak teraz. Problem jest realny bo mamy za małą ilość respiratorów do wprowadzonych procedur testowania. I skończ mi tu jakieś szurskie pytania zadawać typu czy wirus jest czy nie. Oczywistym jest ze jest. Pytanie ile chcemy ciągnąć lockdowny zamiast pociągnąć