Wpis z mikrobloga

Wrzucałam jakiś czas temu ciepło przyjęty wpis o polskich markach modowych - byłoby zainteresowanie do wrzucanych co jakiś czas wpisów o nowych zakupach / znaleziskach / markach w temacie? Szukanie perełek dobrej jakości z polskich marek w sklepach czy na Vinted to już moja obsesja, może komuś też by się przydało do rozbudowania garderoby o coś sensownego ʕʔ

Ostatnio rozglądałam się za butami na zimę, a że staram się kupować pary które będę nosić kilka lat (ostatnie kozaki mają 5 i ciągle nieźle się trzymają) to szukałam jakiegoś klasycznego modelu, który mi się nie znudzi za rok. Ostatecznie padło na Bałagan i jestem bardzo zadowolona - miękkie, ciepłe, na małym obcasie i piękne (ʘʘ)

Dzisiaj golf, spodnie i szalik od Moniki Kamińskiej, buty z Bałaganu, kolczyki z Kopi

Mogę wrzucać wpisy pod #polskaszafa - jak ktoś zainteresowany to zapraszam do obserwacji (ʘʘ)

#modadamska #rozowepaski #ubierajsiezwykopem #mirabelkipolecajo #moda
Pobierz
źródło: comment_16033839581gpDEDPpNqWTAvEFzp8LRk.jpg
  • 8
@Snuffkin Te buty są tak lekkie, że jak wyjęłam paczkę z paczkomatu, to myślałam, że wysłali puste pudełko. Jedyną wadą jest bardzo miękka podeszwa, w którą wbijają się drobne kamyczki.
@Snuffkin: to ja mam pytanko o vinted - widziałam parę fajnych rzeczy, ale obawiam się wydać np. 90 zł na marynarkę z Marelli, bo jak jednak nie będzie pasować, to stracę kasę. Niby mogę sprzedać za tyle samo, ale noszę raczej mniejszy rozmiar, więc może być ciężko.
Często też w ogłoszeniach nie ma podanych wymiarów.
Jak sobie z tym radzisz? Piszesz do tych ludzi z prośbą o zmierzenie ciucha?

PS. ten
@alterna86: staram się kupować ubrania z marek, które już znam i wiem, jaka tam jest rozmiarówka (np. XS u Kamińskiej często jest na mnie za duże, a w Nago dużo za małe).

Jeżeli jest to marka której rozmiarówki nie znam, to wybieram najbardziej podobny ciuch w mojej szafie do tego, którego chce kupić, mierze mój i proszę o zmierzenie w tych samych miejscach ciucha, który chce kupić :)
@Snuffkin: pamietam twoje poprzednie wpisy, były super :) jakos mnie to zainspirowało wtedy i poszłam o krok dalej robiąc excela ze spisem swojej garderoby (wybrałam te formę, bo dedykowane apki mnie totalnie nie interesowały). Porobiłam sobie wykresy typu jakiego koloru ubrań mam najwiecej, jak długo mam dana sztukę, ile kosztuje mnie jedno założenie wybranego ubrania, czy już się zwróciło, ot pare fajnych ciekawostek :D Nowy tag chętnie będę obserwowac, może trafie