Wpis z mikrobloga

Planuję kupić monitor 4k. Monitor będzie używany w 90% do pracy biurowej, reszta to jakieś filmy i gierki ale nic szybkiego co by wymagało miliona hercóf.
Chciałbym by obraz był możliwie najlepszy HDR i te sprawy, by czarny był czarny itd (skłaniam się w stronę matrycy VA)
I tu pojawia się pytanie, czy 27" czy 32" (boję się że ten będzie trochę za duży) i co byście polecili w kwocie 1500-2000zł (nie dawajcie prosze propozycji bym dołożył 5k i kupił coś porządnego bo różowy i tak się zdziwi jak na jej urodziny kupię sobie monitor).
#pcmasterrace #komputery #monitory #programowanie #programista15k
  • 12
  • Odpowiedz
@kijek_samobijek jeśli nie masz bardzo płytkiego biurka i nie siedzisz z nosem przy ekranie to do 32cali się przyzwyczaisz, mam na ruchomych uchwycie 28 i do oglądania filmów/gier jak leżę na łóżku to mógłby być większy. Ten benq ma jeszcze tą zaletę że ma czujnik światła i automatycznie sciemnia/podjaśnia ekran. A i trzeba jednak pamiętać że w grach z ciemnymi scenami to jednak matryca va widocznie smuży.
  • Odpowiedz
@kijek_samobijek: mam 32" (U3219Q, Flat 4K) i 38" (3818DW, Ultriawide, wygięty) Oba są ok, i jak ostatnio musialem na moment usiasc do jakiegos 24" to tam dziwnie małe to było. 32" nie jest za duzy, choc jeśli miałbym wybac tylko jeden to byłby to 3818DW ze względu na wygięcie ekranu. Z drugiej strony, ten 4" ma wiecej pixeli w pionie co dla mnie dośc istotne. Ale do 32" musialem się
  • Odpowiedz
@kijek_samobijek: mam della 27” i dziś brałbym 32” bo przy zoomie windowsowym 100% ikonki są za małe. Poza tym polecam della, piękny IPS, nie odczuwam żadnego smużenia w grach. O ergonomii nie trzeba chyba mówić (pełna regulacja łącznie z przekręceniem o 90 stopni)
  • Odpowiedz
  • 1
@kijek_samobijek Spore wymagania jak na budżet.

Jak bym zwrócił uwagę na dell s3221qs. Powinien mieć świetne barwy bo ma pełny 10 bit kolor (a nie 8 bit i frc).

No i dobra ergonomia plus dobra gwarancja jak to u Della.
  • Odpowiedz
@lastro: nie. Ale skłaniam się w stronę della s3221qs. Jednak czekam na dwie rzeczy. Pierwszą są wyprzedaże Black Friday a druga jest szansa że żona dostanie z pracy della 34" i będę mógł go sobie wypróbować :)
  • Odpowiedz