Wpis z mikrobloga

Podsumowanie 21.10 w gabinecie lekarza POZ (lekarz podstawowej opieki często lekarz rodzinny):

Czas pracy do południa 6 godzin
40 pacjentów:
7 osobistych
3 osób odmówiła przyjścia do poradni,
8 COVID-19 potwierdzonych,
3 pacjentów na kwarantannie,
11 nowych zleconych testów,
Brak próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.

Kto zajął miejsce dla tych co pilnie potrzebują pomocy lekarza?
- Pan lat 60, w dniu wczorajszym bardzo pilne było zlecenie testu, dziś okazało się ze go niewykonalna, objawy okłamała, dlatego, ze koleżanka z która miała kontakt we wrześniu teraz czekała na wynik, ale okazał się ujemny, wiec już testu nie potrzebuje
-Pan lat 35, na wizycie przed szczepieniem. Niestety Pan nie wiedział ze szczepionkę musi wykupić sam :)

Czas pracy po południu 5 godzin
26 pacjentów
5 osobistych
4 osoby odmówiły przyjścia
2 COVID-19 potwierdzonych
0 osób na kwarantannie
6 zleconych testów
0 próśb o zaświadczenie o przeciwwskazaniach do noszenia maseczek, w tym 0 mających uzasadnienie.

Kto zajął miejsce dla tych co pilnie potrzebują pomocy lekarza?
-Pani lat 31, z pochodzenia Ukrainka. Niezadowolona z krótkiego zwolnienia, nie rozumie tłumaczenia czemu takiej długości było. Co się okazuje, Pani otrzymała wypowiedzenie i chciała sobie przeczekać trochę czasu na zwolnieniu. Co okazało się gwoździem do trumny: „bo Polacy to od razu dostają zwolnienia na miesiąc, dwa albo trzy! A człowiek nic dostać nie może!”
-Pani lat 50, wyznawczyni Zieby, płaskiej ziemi i 5g. Prosi o wypełnienie wniosku, ze należy jej się odszkodowanie z powodu tego ze sąsiedzi używający wifi narażają ja na utratę życia i zdrowia..

#polska #korona #koronawirus #lekarz #medycyna #lekarzpoz
  • 70
  • Odpowiedz
  • 71
@JohnMaxwell: My pracowaliśmy jak byliśmy na kwarantannie, jedynie wizyty osobiste prosiliśmy o przyjście do zaprzyjaźnionego POZ obok, wtedy duża cześć osób jednak okazywała się nie tak chora xd. Zazwyczaj ustalają to przychodnie między sobą wiec dzownic do swojej i pokierują
  • Odpowiedz
@Lekarz0poz: U mnie powiedzieli, że "jest zarządzenie że wtedy można dzwonić do każdej przychodni". Zadzwoniłem więc do innej a tam mi mówią, bardzo logicznie i zupełnie to rozumiem - musi się pan przenieść do naszej przychodni, dostarczyć dokumentację medyczną, wtedy zapraszamy. O "zarządzeniu" nic nie słyszeli.

O ile wypisanie recepty można jakoś ogarnąć to już w sytuacji gdy lekarz musi mieć kartę pacjenta, to nie wyobrażam sobie jak tego dokonać.
  • Odpowiedz
@JohnMaxwell: Zgadzam się. Dlatego my rozmawiałyśmy przed, mówiliśmy lekarzowi który miał przyjac pacjenta jak najwiecej o nim. Nam się sprawdziło. Oby więcej nie było konieczności tego potwierdzać
  • Odpowiedz
@Lekarz0poz

Prosi o wypełnienie wniosku, ze należy jej się odszkodowanie z powodu tego ze sąsiedzi używający wifi narażają ja na utratę życia i zdrowia..


(°°
  • Odpowiedz
@Lekarz0poz: tak zapytam. Też się zdarzają takie wizyty co jedna osoba sie umawia i chce od razu skonsultować całą rodzinę na swojej wizycie? Bo ostatnio takich historii słucham, że aż ciężko uwierzyć( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Jasmonowayy: Niestety... bardzo często ze przekaże słuchawkę i tu mama, babcia, ciocia, żona... czasem działa ze nie wiem, nie widzę karty, recepty nie wystawie. Gorzej jak „tylko” porada
  • Odpowiedz