Wpis z mikrobloga

Pan minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek stwierdził w Radiu Polskim że polska szkoła potrzebuje zmiany programu i przeglądu podręczników. Szczególnie jeśli chodzi o WOS, język polski i historię. Widać pięć lat dobrej zmiany to za mało, aby położyć odpowiedni nacisk na żołnierzy wyklętych. Nic to jednak dziwnego, bo każdy marksista wie że rewolucja jest procesem ciągłym, a w miarę postępów w budowie socjalizmu walka klas się zaostrza. Nic mnie w sprawie edukacji tak nie strzeliło od czasu aż jeden nauczyciel z dużym… zresztą mniejsza o to. Linijką dużą, powiedzmy.
Czy oni mają nas za idiotów? Czy naprawdę aż tyle ludzi daje się złapać na tą pseudo patriotyczną gadkę, która ma zaciemnić rzeczywistość w której znowu coś przewalili? Może zamiast uczyć postaw patriotycznych polska szkoła zacznie czegokolwiek uczyć. Patrzę na sprawozdanie z matur za 2018 rok. To jeszcze przed strajkiem i pandemią. WOS: mediana-22%, średnia-28%, dominanta-8% xD. Historia odpowiednio 28, 32, 6%. Matematyka rozszerzona: 24, 29, 4%. Rok w rok polska szkoła po 12 latach orki na ugorze wywala tłum ignorantów z maturą. Może zamiast organizować przedszkole dla 19 letnich byków i byczyń -żeby innego słowa nie użyć- warto sobie uczciwie przyznać że matura nie jest dla wszystkich. Czy ludzie w wieku licealnym to jeszcze dzieci? Czy nie lepiej żeby zaczęli pracować, skoro są intelektualnie leniwi? Nielepiej skupić ograniczone środki na tych co rokują? Minister Czarnek ogłasza w Radiu Polskim: "Ja nie mówię że szkoła źle uczy". Może powinien Pan zacząć. Ale skoro nie, to ja to powiem. Polska szkoła źle uczy!

#bekazpisu #edukacja #szkola #neuropa
  • 2